Poslanec ANO k „obviněnému Babišovi“: Nedokážu si postup policie vysvětlit. Představitelé této kauzy jsou vládnoucí síly v zemi

11.08.2017 18:13

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl dnes poslanec Radek Vondráček (ANO). Hovořilo se především o žádosti policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

Poslanec ANO k „obviněnému Babišovi“: Nedokážu si postup policie vysvětlit. Představitelé této kauzy jsou vládnoucí síly v zemi
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Radek Vondráček (ANO)
reklama

„Nejsem s tím seznámen. Nedokážu si postup policie dostatečně vysvětlit. Těch informací je málo,“ zmínil Vondráček. Podle informací, které se dočetl na jiných serverech, postupoval daný policista samostatně. „Je to nestandardní, je-li to bez spolupráce se státním zástupcem,“ dodal. 

„Že to má politický podtext, o tom snad nepochybuje v této republice vůbec nikdo. Už jenom to, že představitelé této kauzy jsou vládnoucí síly v zemi,“ podotkl poslanec s tím, že jde o přímý atak na předsedu hnutí ANO. 

Nepochybuje ani o tom, že celá věc ovlivní nadcházející parlamentní volby. „Jsou tu indicie, které ukazují, že to bylo celé načasované,“ sdělil Vondráček. „Zavání to zásahem výkonné moci do moci zákonodárné,“ podotkl také kriticky.

Poslanec sám s Babišem ani s Faltýnkem zatím nehovořil. „Stále nevíme vůbec nic, ale už dva dny řešíme sousloví ‚obviněný Babiš‘,“ poukázal v závěru rozhovoru Vondráček na novinové titulky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

10:44 Trikolóra: Primátore Hřibe, už vůbec nic nedělejte! Šokující příklad vaší neschopnosti

Hnutí Trikolóra je přesvědčeno, že magistrát pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nerespektuj…