Poslanec ANO se vyjádřil ke spolupráci hnutí s komunisty. Své kolegy nepotěšil

20.10.2014 17:32

Havířov, Chomutov a Kladno. Tři města, v nichž po komunálních volbách vznikla koalice hnutí ANO s komunisty. Ale v samotném hnutí ANO se objevují hlasy, které spolupráci s komunisty, byť na komunální úrovni, kritizují. Mezi nimi je i poslanec Pavel Čihák. Napsal to v odpovědi čtenáři ParlamentníchListů.cz. Kolegové z regionů se prý raději měli učit dělat politiku z opozičních lavic.

Poslanec ANO se vyjádřil ke spolupráci hnutí s komunisty. Své kolegy nepotěšil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kampaň do nadcházejících voleb v ulicích Prahy. Podívejte se na některé slogany
reklama

Nad vytvářením povolebních koalic s komunisty na radnicích některých měst se pozastavují nejen politici. „Byť na komunální úrovni, ale přesto, myslíte si, že je vhodné se spojit s komunisty?“ ptá se na profilu Pavla Čiháka jeden ze čtenářů ParlamentníchListů.cz a dodává, že se domnívá, že se nám nepodařilo vypořádat se s minulostí.

„Jsem jasně proti spojení s komunisty. Do politiky jsem vstoupil jako pravicově smýšlející člověk, a toho se nikdy nevzdám,“ napsal do odpovědi Čihák. Svou kritiku na toto spojení prý už vyslal na klubu ANO. „Považuji to za slabost našich spolupracovníků v regionech. Místo, aby se v klidu naučili komunální politiku ze strany opozice, spojují se třeba i s komunisty, aby mohli byt ve vedení měst a obcí. Pro mne je to morálně, ale i politicky nepřípustné,“ tvrdí poslanec.

Celá otázka s odpovědí ZDE.

Ke kritice koalic s komunisty šéf hnutí ANO Andrej Babiš pro Právo uvedl, že při vytváření povolebních koalic ve městech nezáleží hnutí ANO na tom, zda jde například o komunisty, ale jestli to jsou slušní lidé. Na některých místech tak skutečně spolu ve vedení měst zasednou jak zástupci ANO, tak KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dominance němčiny, angličtina se vytrácí. To bude fičák! Saša Vondra zásadně k německému europředsednictví

20:42 Dominance němčiny, angličtina se vytrácí. To bude fičák! Saša Vondra zásadně k německému europředsednictví

Začíná německé předsednictví Evropské unie a jeho hlavním cílem je, aby Unie ze současné krize vyšla…