Poslanec Huml k parkování v modrých zónách

24.06.2014 10:43

Poslanec ČSSD Stanislav Huml Právu vysvětlil, jak on vidí úpravu parkování v modrých zónách. „Silnice se budovaly z daní nás všech a všichni bychom měli mít právo na jejich užívání,“ uvedl mimo jiné v rozhovoru. Má za to, že přes den by měli mít možnost zaparkovat i ti, kteří například jedou na návštěvu nebo do obchodu.

Poslanec Huml k parkování v modrých zónách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Stanislav Huml
reklama

Auto má smysl podle Humla odtáhnout, pokud skutečně překáží. Poslanec kritizuje, že současný stav je takový, že se odtahují z tzv. modrých zón invalidi nebo další auta, která by se odtahovat neměla, včetně diplomatických. Chtělo by to prý vyřešit problém parkování v rezidenčních zónách, jako je to prý třeba ve Švédsku.

„Ať se na mě někdo zlobí nebo nezlobí, silnice se budovaly z daní nás všech a všichni bychom měli mít právo na jejich užívání,“ tvrdí Huml.

„Pokud mám prázdnou ulici, mám na ní nějaký modrý pruh, ale je celá prázdná, nikdo tam nestojí a já na ní zaparkuju, potřebuju si doběhnout třeba pro cigarety nebo odnést myčku do opravny nebo si potřebuju pozvat instalatéry nebo za mnou přijede vnuk na návštěvu – ti všichni nemají kde zaparkovat, protože modrá zóna je tabu pro všechny řidiče, i když jsou silnice úplně prázdné,“ dodává.

Stačí instalovat novou dopravní značku

„Řešení je, že se tam dá jedna dopravní značka, která bude říkat, že od 8 do 17 hodin je parkování na dvě hodiny volné a od 17 do 8 jen pro rezidenty. Ale to by musel někdo přemýšlet, a ne si z toho s odpuštěním vybudovat odtahovou lobby, kde to vyhrávají kamarádi kamarádů a bohatne se na tom, že se odtahují auta,“ míní Stanislav Huml.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…