Poslanec Huml překvapil své přátele vulgární písní o miliardách pro církve

12.06.2012 19:04

Poslanec a bývalý policista Stanislav Huml (ČSSD) považuje vládou prosazované vyrovnání s církvemi za zcela nemravné. Svůj názor podtrhl v neděli zveřejněním hudebního videoklipu na svém facebookovém profilu. Smějem se vám do ksichtu, vám je to ukradený, zpívá se v písni.

Poslanec Huml překvapil své přátele vulgární písní o miliardách pro církve
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Poslanec Stanislav Huml

„Jo a ještě pánbíček, duchovno a víra, no jo to jsou krásný věci, jak v p*deli díra,“ zpívá se v písni autorů říkajících si The Tačud Band, kterou na svém veřejném facebookovém profilu zveřejnil poslanec sociálních demokratů Stanislav Huml.

Jeden z komentujících v souvislosti s písní poslanci vyčítá, že to jako volený zákonodárce opravdu přehnal.

„Pane Humle, považuju Vás stále za slušného člověka. Tohle myslíte vážně? Bez ohledu na to, co si o církevních restitucích myslíte, není tohle už trochu moc na poslance Parlamentu ČR?“ píše poslanci uživatel sociální sítě.

SLEDUJEME TÉMA: Miliardy pro církve

Stanislav Huml si ale stojí za svým. „Antoníne, je to hodně expresivní, stejně jako jsou ty restituce nemravné,“ hájí se.

Huml se k církevnímu vyrovnání vyjadřuje kriticky už dlouho. Před měsícem ve svém komentáři vyzval, ať se věci nazývají správnými jmény: „Nejde o restituce, jde o dar církvím, nejvíce odteče do Vatikánu. Dar, který nemá obdoby, absolutně nesmyslný a neodpovědný,“ psal na svém blogu. „Je to přece obchod, o lidi ani tak moc nejde,“ dodal.

Vládní návrh na majetkové vyrovnání státu s církvemi je ve sněmovně krok od schválení. Církve mají dostat zhruba polovinu někdejšího majetku v hodnotě přibližně 75 miliard korun, který nyní vlastní stát.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…