Poslanec Vondra reportuje ze Štrasburku. O velké blamáži „Jupitera“ Macrona

22. 10. 2019 19:10

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se s českými spoluobčany podělil o informace, co se děje v srdci EU. Francouzský prezident Emmanuel Macron tam prý tvrdě narazil. Jeho majestát se podle Vondry otřásl v základech. Zde je důvod.

Poslanec Vondra reportuje ze Štrasburku. O velké blamáži „Jupitera“ Macrona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra
reklama

Alexandr Vondra se rozhodl podělit se s českými občany o to, co se momentálně děje v srdci EU, které nyní leží ve Štrasburku. Francouzský prezident Emmanuel Macron tam od evropských poslanců dostal lekci, po které se údajně pořádně urazil.

„Při grilování komisařů neprošli kandidáti z Maďarska, Rumunska a – světe div se – také z Francie. Sylvii Goulardovou, která měla dostat na starosti veledůležitý vnitřní hospodářský trh, příslušný výbor odmítl kvůli konfliktu zájmů. Kdysi si jako poslankyně EP najala fiktivní asistenty,“ napsal Vondra na sociální síti Facebook.

„Takže francouzský prezident Emmanuel Macron se naštval. Ne na Goulardovou, ale na EP, protože Francie byla jejím odmítnutím postavena na úroveň ‚špinavých‘ Maďarů a Rumunů. Majestát prezidenta, který sám sebe kdysi přirovnal k Jupiterovi, se otřásl v základech. Teď musíme čekat, až najde náhradu, a on zase našlapovat opatrněji, aby se blamáž neopakovala,“ pokračoval konzervativní europoslanec.

Nebýt francouzského, ale také rumunského a maďarského případu, europoslanci už by dnes schvalovali novou Evropskou komisi Ursuly von der Leyenové. Takhle se bude nová Komise schvalovat nejdřív v listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

22:18 Nebudu sprostej, řekl plukovník Šlachta. A veřejně pohrozil před 300 lidmi

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se nechal slyšet, že se těší …