Poslanecká vyšetřovací komise vyslechne další lidi k reorganizaci policie

18.08.2016 6:17

Sněmovní vyšetřovací komise bude dnes vyslýchat další lidi kvůli sporné reorganizaci celostátních policejních útvarů. Na uzavřené zasedání by měli dorazit bývalý detektiv někdejšího protimafiánského útvaru Jiří Komárek, policejní prezident Tomáše Tuhý, jeho náměstek Zdeněk Laube a náměstek ředitele nové Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Vild.

Poslanecká vyšetřovací komise vyslechne další lidi k reorganizaci policie
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Komise už dříve vyslechla bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu, který od policie kvůli nesouhlasu s reorganizací odešel, a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana. Ištvan dal členům komise čtyřicetistránkovou zprávu, kterou vypracoval Šlachta. Komárek by se k ní dnes mohl před poslanci blíž vyjádřit. Bývalý detektiv nařkl už dřív Tuhého z "brutálního" úniku informací z vyšetřování. Navzájem na sebe podali trestní oznámení.

Reorganizace policejních útvarů vyvolala značnou roztržku mezi koaličními ČSSD a hnutím ANO. Komise se má zabývat různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně změn v policii.

V plánu jsou i další výslechy, například taky ministrů vnitra a financí Milana Chovance (ČSSD) a Andreje Babiše (ANO) a bývalého ředitele civilní kontrarozvědky Jiřího Langa. Výsledky má komise dát plénu do konce října.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bude poprava? Michálek žehlí průs*r uvnitř strany, Peksa dal ultimátum

18:02 Bude poprava? Michálek žehlí průs*r uvnitř strany, Peksa dal ultimátum

Pod předsedou poslaneckého klubu Pirátů se houpe židle. Jeho straničtí kolegové o něm tvrdí, že se c…