Poslankyně Orgoníková nepřímo obvinila vedení hradecké radnice

07.09.2011 19:46

Poslankyně sociální demokracie a členka zastupitelstva Hradce Králové Hana Orgoníková reagovala exkluzivně pro ParlamentniListy.cz na aktuální dění ve východočeské metropoli.

Poslankyně Orgoníková nepřímo obvinila vedení hradecké radnice
"ČSSD nepodepsala koaliční smlouvu a nestala se členem koalice na radnici v Hradci Králové právě proto, že v koalici jsou zastoupeny strany a hnutí, které po mnoho let ovládají hradeckou radnici zejména finančně a jejich vzájemná propojenost je tak velká, že lze těžko provést jakékoliv změny ve prospěch občanů. O šetření a průhlednosti v hospodaření a vypisování výběrových řízení ani nemluvě," uvedla Orgoníková pro ParlamentníListy.cz.

Situace v Hradci Králové se vyostřila v úterý večer poté, co občanští demokraté spolu s TOP 09 vyzvali náměstka primátora Leoše Kučeru k rezignaci. Obě strany shodně upozornily na údajně zmizelé miliony z kina Centrál v době, kdy byl jeho ředitelem právě současný náměstek. Ten se k celé věci ani v úterý, ale ani ve středu nevyjádřil. Mlčí také jeho spolustraníci, které se redakce během celého dne marně snažila kontaktovat.

V minulosti ovšem naší redakci Kučera sdělil, že celá věc je pouze záminkou pro jeho odvolání.

Současná koalice tak podle poslankyně Orgoníkové musí nést plnou odpovědnost za dění na radnici, neboť to byla zejména Alternativa, alias Hradecký demokratický klub, která Leoše Kučeru instalovala do funkce náměstka.

"Kino Centrál bylo dotováno městem Hradec Králové, takže o jeho financování musela být v minulém i současném vedení města dobrá informovanost," uvedla Orgoníková pro ParlamentníListy.cz.

Primátor města Zdeněk Fink přislíbil své vyjádření ve čtvrtek. Během středy byl podle našich informací pracovně mimo svou kancelář.

Co se děje:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?

7:52 FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?

Někdejší poslankyně Zelených Kateřina Jacques se nechala vyfotit nahá u vody. Měla k tomu zvláštní d…