Posloužil jako užitečný idiot! Miroslav Sládek zúčtoval s Ferim a prozradil, jak to bylo s jeho historickým výrokem o cikánech

29.03.2017 4:42

„Kde byli ti současní hurá vlastenci a bijci přivandrovalců?“ Hleděli si svého a osud národa jim byl ukradený,“ reagoval předseda Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa Miroslav Sládek na připomínku nejmladšího českého zastupitele z Teplic Dominika Feriho, že je už přežitý a jeho místo zaujali politici typu Martina Konvičky a Tomia Okamury.

Posloužil jako užitečný idiot! Miroslav Sládek zúčtoval s Ferim a prozradil, jak to bylo s jeho historickým výrokem o cikánech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Sládek

Nejmladší radní v České republice Dominik Feri, kterému je 18 let až už tři roky se zajímá o komunální politiku, začal se svými kamarády pořádat přednášky, diskuze i besedy na různá témata. Naposledy zavítal do Liberce na pozvání místního Parlamentu mladých. Sál zcela zaplnili v drtivé většině středoškoláci, pro které Feri tuto akci především uspořádal, aby je lépe seznámil s českou politikou.

Při diskuzi došlo také na debatu o předsedovi Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa (SPR-RSČ) Miroslavu Sládkovi. Promítl ho na plátně a zeptal se: „Víte, kdo to je?“ Asi dva hlasy nesměle špitnou, že vědí, o koho jde. Feri vysvětlil, že Sládek vedl republikány a v roce 1992 měl šest procent hlasů při volbách do České národní rady a o čtyři roky později osm procent při volbách do Poslanecké sněmovny. „Proslul velmi ostrými výroky na adresu romské populace. Po roce 1996 jeho sláva šla do kytek a z politiky zmizel. Ale v minulém roce při krajských volbách se pokusil o comeback. Ale neuspěl. Přičítám to tomu, že Miroslav Sládek je takový hipster mezi rasisty. Byl rasista v době, ještě než to bylo cool. Když se vrátil, zjistil, že tu má konkurenci v podobě Konvičky, Okamury a dalších, a to prostě není schopen překonat,“ vyprávěl před studenty mladý politik, který se ve zmiňovaném roce 1996 narodil.

Sládek: Feri posloužil jako užitečný idiot

Anketa

Postoupí prof. Jiří Drahoš do 2. kola volby prezidenta?

13%
hlasovalo: 13109 lidí

Miroslava Sládka však toto hodnocení nevyvedlo z míry a Dominiku Ferimu vzkázal způsobem, který byl, a je pro něj charakteristický: „Vzhledem k informační blokádě, jež kolem mne a strany, kterou vedu, panuje, jsem mu vděčný, protože posloužil jako užitečný idiot. Stejně mu nezbývá, než se bavit o ostatních, protože na program TOP 09 by nikoho nenalákal. Zároveň oceňuji ty mladé, kteří na besedě prohlásili, že mě znají, což je známkou nejen přehledu, ale především jejich odvahy, vzhledem k multikulturní masáži, které je dnes vystavena mládež na školách,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Sládek.

Předseda republikánů se pak také vymezil proti tomu, že by někdo zaujal jeho místo na dnešní politické scéně: Co se týká Feriho "postřehu", že by můj post zaujali jiní, dovolte, abych se pousmál. Za prvé, problém cikánů, jako nepřizpůsobivých spoluobčanů, nebyl nikdy hlavním bodem našeho programu. Z jedné věty vytržené z kontextu udělali aféru novináři, protože se to velmi hodilo k našemu očerňování. Za druhé, po boji je každý generálem. Tak jako o jiných problémech, které na nás čekají, pokud je nebudeme včas řešit, jsem hovořil o nebezpečí přivandrovalců hned na počátku devadesátých let, což dokazují dobové videozáznamy na mém youtube kanálu. Proto se mohu nyní oprávněně ptát: „Kde byli ti současní hurá vlastenci a bijci přivandrovalců?“ Hleděli si svého a osud národa jim byl ukradený. Teď, když je to populární vlna, na které se lze vozit, tak tady máme na vlastenecké linii přelidněno,“ dodal rázně předseda republikánů.

PhDr. Miroslav Sládek

  • SPR-RSČ Miroslava Sládka
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Štěpán

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …