Pospíšil: To, že se s někým znáte, ještě neznamená, že s ním pácháte trestnou činnost

02.08.2022 8:36

Europoslanec a pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) po čase promluvil ke kauze Dozimetr, ke korupční kauze pánů Petra Hlubučka a Michala Redla, ve které padlo i jméno bývalého Pospíšilova spolupracovníka Jiřího Fremra. Pospíšil zdůraznil, že když se s někým znáte, ještě to neznamená, že s ním pácháte trestnou činnost. Konečný verdikt o svém politickém osudu chce prý Pospíšil nechat na voličích.

Pospíšil: To, že se s někým znáte, ještě neznamená, že s ním pácháte trestnou činnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Před pár týdny pražskou politikou otřásla kauza Dozimetr. Kauza, ve které figurují bývalý náměstek primátora za STAN Petr Hlubuček, lobbista s omezenou způsobilostí k právním úkonům Michal Redl a několik dalších osob. V kauze se objevilo i jméno Jiřího Fremra, dnes již bývalého poradce europoslance Jiřího Pospíšila. Ten se ke kauze dosud příliš nevyjadřoval. Až do teď.

Na CNN Prima News naznačil, že v jednu chvíli kvůli kauze Dozimetr zvažoval rezignaci.

„Zvažoval jsem rezignaci. Přece jen jsem dvacet let v politice, zakládám si na svém jménu. Vše jsem ale konzultoval s kolegy z pražské TOP 09 a kolegy z ODS,“ popsal Pospíšil situaci s tím, že vidí velký rozdíl mezi tím, když někdo někoho zná a setkává se s ním, tak to ještě neznamená, že ví o nějaké trestné činnosti tohoto kolegy, nebo že tuto trestnou činnost dokonce s kolegou páchá.

Sluší se dodat, že Jiří Fremr z TOP 09 odešel v červnu tohoto roku. Ještě před tím, než ho k tomu vedení strany vyzvalo.

Sám Pospíšil podobnou výzvu neobdržel.

„My jsme věcně debatovali a pak mi paní předsedkyně řekla, že to nechá na mně a ať pražská ‚Topka‘ rozhodne,“ popsal, jak se situace uvnitř strany vyvíjela.

Předsedkyně TOP 09 Pekarová Adamová však Pospíšila veřejně vyzvala, aby v blížících se komunálních volbách nekandidoval za koalici SPOLU, tedy koalici ODS, TOP 09 a lidovců.

Pospíšil však oznámil, že vyčká rozhodnutí voličů.

„Ať občané posoudí, na kolik je Pospíšil důvěryhodný, verdikt přijmu s pokorou,“ řekl s tím, že politika je těžké řemeslo a nese s sebou i takovéto okamžiky. „Poškozuje vás to, jsem ale politik, musím to vydržet. Jsou kamarádi, kteří mi už nevěří, ale pak vám někteří fandí. To musím snést,“ přiznal.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

20:19 Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

Účastníkům konference o dezinformacích se v Poslanecké sněmovně dostalo informací od ředitele BIS Mi…