Pospíšil kázal o politické kultuře. Schytal to hlavně Klaus

13.08.2013 23:04

Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se v Událostech, komentářích na ČT krátce rozpovídal o možnosti návratu Václava Klause do ODS. Podle něj je škoda, že svou stranu bývalý prezident odmítl. Odcházení z partaje, kterou dotyčný založil, je prý projevem nízké politické kultury v ČR.

Pospíšil kázal o politické kultuře. Schytal to hlavně Klaus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Hlavním tématem pořadu však byli noví velvyslanci, o nichž se spekuluje – Vladimír Remek a Livia Klausová. Ministr dopravy Zdeněk Žák byl dotazován, jestli může tato jména jako člen vlády potvrdit, on to však odmítl s tím, že jména jsou stále tajná a dopustil by se tím trestného činu.

Každopádně podle něj bylo už dávno potřeba vyřešit otázku velvyslanců. A že ji řeší tato vláda Jiřího Rusnoka, je leda ostudou vlády předchozí. Takový názor však nemá exministr Jiří Pospíšil. Podle něj se tato otázka měla nechat až na vládu příští, ne tu úřednickou. „Myslím, že se tím devalvuje funkce velvyslance,“ dodal.

Jeroným Tejc však pochválil, jak se nyní debata nad velvyslanci vede. Nevede se totiž už v médiích. „Teď se posouvá k tomu standardnímu režimu, že o tom rozhodují ti, kteří na to mají právo,“ míní Tejc.

V tom s ním souhlasil i Pospíšil. „Že neuvede konkrétního kandidáta, konkrétní jméno – s tím souhlasím,“ chválil. „Já tady nejsem příznivcem toho, aby kolem konkrétních kandidátů na ambasadory byly velké politické debaty,“ dodal s tím, že by to velvyslance v jejich pozici akorát oslabovalo.

Pospíšil pak krátce hovořil i o Václavu Klausovi – zda se spoluzakladatel ODS a její dlouholetý předseda nevrátí zpět, aby straně pomohl. Sám Pospíšil by to uvítal – ne přímo Klausův návrat, ale různé rady ze zákulisí ano. „To je bohužel projevem takové nízké politické kultury u nás,“ uvedl a na mysli měl to, když zakladatel strany ji pak opustí a „útočí“ na ni nebo si založí stranu novou (tím myslel i prezidenta Miloše Zemana). „Myslím, že není úplně ideální, když někdo zakládá stranu a pak z ní odchází,“ dodal Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kurdové? O těchto jejich krocích se nepíše, říká Spencerová o době před vpádem Turecka

10:45 Kurdové? O těchto jejich krocích se nepíše, říká Spencerová o době před vpádem Turecka

Živé štíty, takovou roli měli dle Spencerové američtí vojáci, kteří měli takto chránit kurdské jedno…