Potravinová katastrofa. Světová banka bez obalu

21.04.2022 7:54 | Zprávy
autor: mp

Alexej Poliščuk, vysoký úředník ruského ministerstva zahraničí, ruské státní agentuře TASS sdělil, kdy Rusko ukončí válku, kterou ruské ozbrojené síly rozpoutaly na Ukrajině. Američtí analytici popsali, jak zatím pokračuje další část ruské invaze na Donbasu. A Světová banka znovu bije na poplach. Obává se hladomoru vyvolaného ruským vpádem na Ukrajinu.

Potravinová katastrofa. Světová banka bez obalu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: obilí

„Speciální vojenská operace skončí, jakmile budou splněny její úkoly. Mezi ně patří ochrana civilního obyvatelstva Donbasu, demilitarizace a denacifikace Ukrajiny a také eliminace hrozeb pro Rusko přicházejících z ukrajinského území v důsledku angažmá Severotlantické aliance na ukrajinském území,“ řekl.

Ruští agresoři mezitím dál útočí na komplex oceláren Azovstal v Mariupolu, v poslední baště ukrajinského odporu v tomto přístavním městě, kde před ruským vpádem žilo na 450 tisíc lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bezpečnostní riziko.“ Z Německa jdou miliony extrémistickým neziskovkám

4:44 „Bezpečnostní riziko.“ Z Německa jdou miliony extrémistickým neziskovkám

Z německého státního rozpočtu proudí desítky milionů korun do pražské kanceláře Nadace Rosy Luxembur…