Považují ženy za špinavé a dělají si z nich otrokyně. Svědectví o německých muslimech

07.01.2016 9:05

Početné sexuální i další útoky na ženy, k nimž došlo o silvestrovské noci ve velkých německých městech, které mají mít na svědomí muži severoafrického a arabského vzhledu, vzedmuly v Německu vlnu nevole a pohoršení. Politická elita i široká veřejnost volají po tvrdém potrestání viníků.

Považují ženy za špinavé a dělají si z nich otrokyně. Svědectví o německých muslimech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová
reklama

V okolí kolínského hlavního nádraží a katedrály v jeho sousedství se podle dosavadního vyšetřování shromáždila o silvestrovské noci asi tisícovka mužů, kteří podle policie vypadali, jako by pocházeli ze severní Afriky nebo z arabských zemí. Z davu se vyčlenily skupiny o 20 až 100 lidech, které pak obkličovaly ženy, osahávaly je a okrádaly. Sexuální napadení ohlásilo už na 90 žen. V menší míře došlo k podobnému incidentu i v Hamburku, kde se podle svědků dopouštěla sexuálních útoků skupina 20 až 40 mužů arabského vzezření.

Mezi Němci tyto události vzedmuly vlnu nevole a pohoršení. Mnozí se pustili do kritiky vládní migrační politiky, policie i politiků. Protiimigrantsky laděná politická strana Alternativa pro Německo (AfD) na svých webových stránkách zveřejnila, že „novoroční násilí je první důsledek nekontrolované migrace, neomluvitelného selhání vlády a politické interference“. „Je pro vás Německo po vlně zločinů a sexuálních útoků dostatečně ‚pestré a otevřené‘, paní Merkelová?“ připojila předsedkyně AfD Frauke Petryová na Facebooku.

S tvrdým postojem vystoupil podle iDnes.cz i generální tajemník vládní Křesťanskosociální unie Andreas Scheuer, který požaduje okamžité vyhoštění všech běženců, kteří se dopustili sexuálního obtěžování. Místopředsedkyně kancléřčiny Křesťanskodemokratické unie Julia Klöcknerová zase vyzvala k otevřené debatě o původu pachatelů kolínského incidentu.

Německá kancléřka Angela Merkelová útoky označila za nechutné a zcela v rozporu s německými zákony. „Uděláme vše pro dopadení pachatelů,“ vzkázala nespokojeným občanům.

Policisté čelí kritice za laxnost. „Policie opustila prostranství u kolínského nádraží, později došlo k těmto událostem a nyní se jen čeká na trestní oznámení od obětí. Tímto způsobem policie pracovat nemůže,“ pronesl ministr vnitra Thomas de Maiziére ve středu odpoledne v televizi ARD.

Zhruba tři stovky naštvaných Němců, převážně žen, dalo průchod své zlobě v ulicích Kolína nad Rýnem, kde se konala demonstrace proti násilí na ženách. Nad hlavami demonstrujících se podle BBC objevily transparenty s nápisy jako „Paní Merkelová, kde jste? Co na to řeknete? Znepokojuje nás to!“ či „Proti sexismu! Proti rasismu“.

Jedna z účastnic, Mina Ahadi, lidskoprávní aktivistka s íránskými kořeny, která v Německu založila Ústřední radu pro exmuslimky, vyzvala autority, aby nepřehlížely skutečnost, že mnozí mladí zradikalizovaní muslimové vnímají ženy v negativním slova smyslu, což podle ní vyvolává mnoho problémů. „Považují ženy za ‚špinavé‘. Doma si z nich dělají sexuální otrokyně a ven jim dovolují chodit pouze v burce a v doprovodu muže,“ uvedla pro Financial Times.

Ahadi pomáhá muslimkám opustit islám. Sama se hlásila k tomuto náboženství třicet let. Nyní však pro ni znamená islám bolest a smrt. „Nutí ženy, aby se zahalovaly. Vytvářejí takové klima, v němž dívky nesmějí mít přítele ani chodit na diskotéky, démonizují homosexualitu,“ vytkla druhému nejrozšířenějšímu náboženství na světě v rozhovoru pro Der Spiegel před devíti lety. Zároveň zdůraznila, že islám nepovažuje za reformovatelný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

7:21 „Volby přinášejí překvapení, proto je nepraktikujeme“. Bašta má po zážitku z USA obavy o osud demokracie. Za rok to bude na nás

Někdejší diplomat, politický analytik Jaroslav Bašta se zamýšlí nad volbami v příštím roce. Povolebn…