Povinná maturita z matematiky pomůže proti nekalostem, míní poslankyně

12.04.2013 20:54

Čtenářka serveru ParlamentníListy.cz chtěla od poslankyně Anny Putnové (TOP 09) slyšet, proč se tak vehementně staví za povinnou maturitu z matematiky. Neuškodí to studentům? Podle Putnové nikoli, protože matematika vede děti a studenty ke strukturovanému myšlení, posiluje logické uvažování i abstraktní představivost. Lidé, kteří se v matematice lépe vyznají, třeba snáze odolají nekalým praktikám obchodníků.

Povinná maturita z matematiky pomůže proti nekalostem, míní poslankyně
Foto: PSP ČR
Popisek: Poslankyně za TOP 09, paní Doc. RNDr. Anna Putnová, Ph.D. MBA, předsedkyně Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu PS PČR
reklama

Putnová je přesvědčena, že by důraz na matematické vzdělání vedl k celkově vzdělanější společnosti. A to je podle poslankyně hlavní smysl matematiky na školách.

Matematika jako nástroj proti insolvenčním pastem

"V důsledku to znamená např. prevenci před matoucími a ošidnými marketinkovými taháky na finanční produkty, které často lidi vlákají do insolvenční pasti. Pro běžný praktický život je počtářská zdatnost nutností, která umožňuje lépe se orientovat v každodenních činnostech. Posiluje sebevědomí a svobodu člověka, který je schopen spočítat či logicky zvážit svoje všední rozhodování, bez ohledu na vnější tlaky," říká poslankyně, která před vstupem do sněmovny působila jako vysokoškolská pedagožka.

Dodává k tomu ovšem, že je možné diskutovat o výjimkách u škol, které nemají dostatečnou týdenní hodinovou dotaci matematiky. Např. umělecké školy by možná své studenty nemusely vystavovat povinné maturitě z matematiky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na Landu

10:00 Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na Landu

Otázka, zda je možné oddělit osobu umělce od jeho díla, se klade už dlouho. Nyní do ní zabředl býval…