Povinné očkování, řekl Zeman. Asi to neměl dělat

29.11.2021 13:21 | Ze sítí

Prezident Miloš Zeman podporuje povinné očkování proti koronaviru v rakouském stylu. Řekl to dnes prezidentům V4, se kterými na dálku konferuje. Povinné očkování je podle Zemana nepopulární názor, ale on si jej může dovolit, protože už nikdy nebude nikam kandidovat.

Povinné očkování, řekl Zeman. Asi to neměl dělat
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval na zámku v Lánech Petra Fialu do funkce předsedy vlády ČR

Prezident Miloš Zeman se během pondělí účastní na dálku setkání prezidentů skupiny V4. Prezidenta Duda, Čaputová a Áder se sešli v Budapešti. Miloš Zeman se původně chtěl schůzky účastnit osobně, ale zdravotní problémy mu to znemožnily.

Prezident podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka v rámci konference například vyjádřil obavu, že se otevírá nová migrační trasa. Důvodem podle Zemana je i fakt, že Afghánistán ovládlo hnutí Tálibán, což vedlo k humanitární katastrofě.

Debata se v rámci konference vedla také o pandemii a možnostech prevence. Miloš Zeman se vyslovil pro povinné očkování. Myšlenka je podle něj nepopulární, ale jiné řešení, jak pandemii porazit, skutečně neexistuje.

„Všichni politici se bojí říci, že jediným řešením je povinné očkování, protože by ztratili hlasy. Já si to mohu dovolit, protože já už po deseti letech končím ve funkci prezidenta,“ řekl Zeman do monitoru, jímž byl spojen s trojicí dalších prezidentů.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Miloš Zeman se přiklání k rakouskému modelu povinného očkování, který v minulých dnech vyhlásil kancléř Schallenberg. „Uvažujme podobně jako Rakousko o povinném očkování, protože se zdá, že je to opravdu jediná cesta, jak se z té covidové krize dostat,“ dodal prezident.

Některé tímto názorem nepotěšil. Například imunolog Jiří Šinkora, který dlouhodobě spatřuje nejúspěšnější strategii v ochraně ohrožených skupin a „promoření“ ostatních, se na Facebooku vyjádřil velmi radikálně:

„No to nám povídej, třikrát očkovaná infekční trosko,“ připomněl fakt, že prezident Zeman je v izolaci jako potenciální vironosič i přesto, že dostal kompletní očkování včetně posilující třetí dávky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

21:43 „Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

Bývalý guvernér Kalifornie, herec Arnold Schwarzenegger měl v pátek nehodu v losangeleské čtvrti Bre…