Požádala jsem pana Araba, aby se vymočil do zkumavky… Mluví zdravotní sestra, toho času desátým rokem na německé klinice

01.08.2017 16:39

O tom, že je tu rovnoprávnost a že Němci vítají uprchlíky a početnou arabskou komunitu s otevřenou náručí, tedy opravdu neslyším skoro nic, řekla ParlamentnímListům.cz zdravotní sestra, která už desátým rokem pracuje v Německu. Vzhledem k její bezpečnosti a reálně hrozícím postihům nebudeme uveřejňovat žádné detaily, které by mohly určit město a špitál, v němž působí.

Požádala jsem pana Araba, aby se vymočil do zkumavky… Mluví zdravotní sestra, toho času desátým rokem na německé klinice
Foto: Vít Hassan
Popisek: Přistěhovalecká čtvrť Neukölln v Berlíně

Do Německa odešla za lepším platem a propracovanějším systémem. Tolik lze uvést na adresu pětapadesátileté zaměstnankyně německého zdravotnictví. „Třikrát víc, tedy asi 1800 eur měsíčně,“ uvádí s tím, že spolu s platem bude namístě zdůraznit i početné benefity. Ty se ale rozplynuly jako pára nad hrncem poté, co Německo zavalila doslova lavina migrantů. „Arabové tu byli vždy a vždy s nimi byl problém. Jestli to někdo popírá, lže a neví, o čem mluví, protože s nimi nikdy nepřišel do styku,“ uvádí zdravotní sestřička rezolutně.

„Je úplný nesmysl a hovadina, že tato kultura může být začleněna. Nemůže. Arabové jsou tu deset dvacet let, doposud mnoho z nich nehovoří německy, mají své vyslance, své ulice a své právo, tak to zkrátka je. Němci si na to zvykli, a když mohou, vyhnou se jim,“ dodává. To ovšem není její případ. „Dám vám několik konkrétních situací, které jsem zažila, aby si lidé udělali obrázek,“ vysvětluje. Nejhorší situace je prý na příjmu a také u praktického lékaře. „Když jsem požádala pana Araba, aby šel na záchod a vrátil se s močí, což zná asi každý, začal hystericky řvát, že jsem se ho dotkla. Oni nesnášejí ženy, jsme pro ně plebs a podřízená rasa. Ženy Arabky také nenávidí, když by je měl prohlížet lékař. Takže na mě řval, až musel přijít arabský kolega lékař a odvést ho tam. I když mi tu kádinku předával, vyváděl. Totéž se děje dnes a denně s krví,“ přibližuje minuty a hodiny strávené během své pracovní doby.

„Úplně obdobně toto řeknou i lékaři. Mají největší problém s častou identifikací. V Čechách je to s Vietnamci také. Mají jednu kartičku pojištěnce a chodí na ni třeba dvacet lidí, to je standardní a známé. Arabové ale v mnoha případech nemají ani jeden doklad, ale ošetřit se musí. Zažila jsem i několik uprchlíků a to byla také síla. Prostě se hodně z nás bálo nemocí, které jsou dávno vyhlazené v Evropě, že je dostaneme,“ dodává s tím, že právě přístup a chování Arabů a početného zástupu migrantů ji vede k návratu do Čech. „Nikdo z nemocnic v Čechách, možná tak v příhraničí, si nedokáže představit, co jsou Arabové a muslimové zač. Jsou vulgární, zlí, křičí, jsou nadřazení a většina odborného personálu se jich bojí,“ popisuje a dodává, že její nemocnice sice má ochranku, ale ta se často bojí zasáhnout. „Lidi jsou úplně mimo. Když dělal někdo bordel u nás, dostal od zřízence pár facek a byl klid, už kvůli pacientům a také kvůli tomu, že se v nemocnici nekřičí. V Německu je humbuk, rambajs a napětí na každém kroku. Dělají to především Arabové a jejich ženy. O dětech ani nemluvě. Udělají nepořádek, rozhází papíry, pastelky, nechají to na zemi a odejdou,“ takoví oni jsou, dodává.

Od deseti k pěti

Anketa

Chybí vám v politice exprezident Václav Klaus?

37%
63%
hlasovalo: 6895 lidí
O přístupu německých složek k migraci svědčí i jeden z posledních medializovaných případů. Liberální přistěhovalecká politika německé vlády je oceňována neziskovými organizacemi a levicovými aktivisty po celém světě. Ovšem německým úřadům často přidělává jen hluboké vrásky na čele. Zejména proto, že jim platné zákony brání účinně zasahovat proti islamistům. O jednom z mnoha takových případu před několika dny informoval deník Die Welt. Jeho ústřední postavou je sedmadvacetiletý Libanonec, který si odpykává v berlínském vězení tři a půl roku za ozbrojenou loupež. Jestliže byl přistěhovalec z Blízkého východu před nástupem do vězení nechvalně proslulý svými krádežemi, za dobu věznění se muž „zvrhl“ ještě v jiném směru: Stal se z něj regulérní islamista.

Z vězení častokrát hrozil, že spáchá teroristický útok, a podle tajné zprávy radikalizoval i několik svých spoluvězňů. Brzy má být navíc propuštěn na svobodu a německé veřejnosti tak bude hrozit další bezprostřední nebezpečí. Podle zjištění deníku Die Welt však není možné libanonského radikála deportovat, protože nemá pas, a stejně tak ani držet dále ve vězení. Zatím totiž nespáchal nic, za co by mohl být znovu odsouzen. Německým úřadům tak nezbývá než čekat.

Své násilnické „geny“ prokázal ve vězení hned několikrát. Naposledy při namátkové kontrole jeho cely, po které došlo k odhalení jeho kontaktů s radikálními islamisty. Muž agresivně napadl zasahující členy vězeňské služby a způsobil jim vážná zranění. Právě za tento svůj násilnický počin byl později odsouzen k dalším šesti měsícům vězení. „Proti rozsudku se nicméně odvolal. Ale i kdyby neuspěl, stejně vyjde na svobodu za několik málo měsíců,“ píše Die Welt.

  • Korán o ženách: „Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté to, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

5:00 Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

Neskákat do ekologie bezhlavě a nekopírovat jednostrannou a hysterickou linii. Racionalita musí zvít…