Pozor, tohle se prý Zemanovi vymstí. Jde o Jiřího Drahoše

30.03.2017 8:17

Když bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš zveřejnil svůj úmysl kandidovat v prezidentských volbách, mluvčí současné hlavy státu Jiří Ovčáček rozjel na sociálních sítích „palbu“. Drahoše nepřímo kritizuje, například i za podporu migrantů. Píší o tom Lidové noviny.

Pozor, tohle se prý Zemanovi vymstí. Jde o Jiřího Drahoše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček

Válka Drahoše a Ovčáčka je již staršího data. Předloni, když totiž Drahoš podepsal petici Vědci proti strachu a lhostejnosti reagující na uprchlickou vlnu směřující do Evropy, se totiž akademik strefil do mluvčího. „K podpisu mě vybudil soukromý názor mluvčího prezidenta, který řekl spoustu nesmyslů,“ nechal se tehdy slyšet Drahoš. Nyní se tak dočkal tvrdé reakce. „Česká republika potřebuje prezidenta, který se zastane občanů, jako třeba v situaci migrační krize. Ne kývala, který pronese prázdný projev,“ uvedl Ovčáček. 

Odmítá však, že by vedl kampaň za Zemanovo znovuzvolení, prý jen tlumočí stanoviska prezidenta Zemana. „Hájím jeho stanoviska a hájím pana prezidenta,“ dodal. A využívá k tomu, jak píší Lidové noviny, národoveckou notu, kdy mimo jiné Jiřího Drahoše přirovnává k Hillary Clintonové a Zemana k Donaldu Trumpovi.

Drahoš se v současné době k Ovčáčkovým tweetům nechce vyjadřovat. Politolog z Univerzity Palackého Pavel Šaradín však před Ovčáčkovou agresivitou varuje. „Může přijít bumerang efekt, který se stočí proti němu,“ dodal. A Ovčáčkovy výpady kritizuje i další prezidentský kandidát Michal Horáček. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…