Praha 1 chce omezit alkohol, nová vyhláška má další zpoždění

23.03.2018 21:02 | Zprávy
autor: čtk

Praha 1 chce přidat další lokality v centru města do seznamu míst, kde se podle stávající vyhlášky nesmí pít alkohol na ulici. Záměr tento týden schválila rada městské části. Vedení radnice požaduje dílčí úpravu stávající normy, i když magistrát v současnosti připravuje rozsáhlou novelu, která má vyhlášku celou předělat a zjednodušit. Příprava však naráží na připomínky městských částí a Praha 1 se obává, že se ještě protáhne. Původně měla nová vyhláška začít platit už loni v lednu.

Praha 1 chce omezit alkohol, nová vyhláška má další zpoždění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Podle usnesení radních, které musí ještě schválit zastupitelstvo městské části, by měl zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti nově platit na Malostranském, Anenském, Dražickém, Maltézském a Velkopřevorském náměstí či v ulicích Nerudova, Karmelitská, Mostecká, Rámová a Bílkova. Vedení radnice nechce čekat na komplexní novelu, případně zcela novou vyhlášku, protože si podle něj obyvatelé Prahy 1 stěžují na hluk, který na ulicích způsobují podnapilé osoby. Z důvodu co nejrychlejšího řešení problému proto rada městská části požaduje zařazení výše zmíněných oblastí do stávající vyhlášky. Úpravu vyhlášky, která platí celoměstsky, musí připravit a schválit magistrát.

Podle dřívějších informací má více než rok připravovaná celková novela vyhlášky zahrnovat zákaz pití alkoholu na veřejnosti na celém území Pražské památkové rezervace, které zahrnuje celou Prahu 1, většinu Prahy 2 a části Prahy 3, 4, 5, 6 a 7. V připomínkovém řízení, které se uskutečnilo koncem loňského roku, se městské části na podpoře zákazu neshodly. Praha 1 jej požaduje dlouhodobě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …