Praha chystá nadlimitní tendr na externí právní služby

17.06.2012 16:52

Praha chystá nadlimitní tendr na externí právní služby, záměr vyhlásit zakázku na mimořádném pátečním jednání schválili pražští radní. Dokument magistrát zveřejnil na svých webových stránkách. Podle neoficiálních informací by hodnota tendru měla být v řádu stovek milionů korun. Praha dlouhodobě čelí kritice za vysoké náklady, které na externí právníky vynakládá. I když má magistrát vlastní právní oddělení, najímá si například na soudní spory advokátní kanceláře.

Praha chystá nadlimitní tendr na externí právní služby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

Záměr vyhlásit tendr budou muset ještě schválit zastupitelé. Podle místopředsedy kontrolního výboru Petr Dolínka (ČSSD) loni Praha za externí právníky utratila téměř 150 milionů korun. Kontrolní výbor se těmito náklady několikrát zabýval. Podle zveřejněného usnesení bude Praha hledat advokátní kanceláře pro běžné právní služby i pro "strategickou agendu", tedy pro kauzy, které jsou pro město velmi důležité.

Tendr bude mít dvě fáze. Pokud advokátní kanceláře splní požadavky města na kvalifikaci, budou vyzvány k podání nabídky. Metropole uzavře rámcovou smlouvu s více uchazeči. O dodávku jednotlivých služeb budou kanceláře soutěžit mezi sebou. Praha doufá v to, že tím dosáhne nižších cen a ušetří.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Ty už budeš do smrti d*bil.“ Bartoš dostal čočku od známého herce

10:03 VIDEO „Ty už budeš do smrti d*bil.“ Bartoš dostal čočku od známého herce

Po vítězství Lukáše Krpálka v judu na olympiádě v Tokiu se začala objevovat řada vtípků na předsedu …