Praha nejsou jen farmářský trhy a kafíčka, ale taky sídliště, lidi za kasou! Stropnický o své misi v hlavním městě

16.09.2021 21:14

Matěj Stropnický opět vystoupil. Promluvil k žalostné situaci ČSSD i k tomu, jaké voliče bude lovit v Praze. Po volbách chce zvyšovat daně. Progresivní daně pro celou republiku, digitální i speciální zdanění pro korporáty. Důležité je podle něj i tlačit na zvyšování mezd.

Praha nejsou jen farmářský trhy a kafíčka, ale taky sídliště, lidi za kasou! Stropnický o své misi v hlavním městě
Foto: Screen FB Matěje Stropnického
Popisek: Jana Maláčová a Matěj Stropnický v předvolebním klipu

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 72089 lidí
Bývalý vůdce Zelených a současná dvojka ČSSD v Praze Matěj Stropnický se v rozhovoru pro časopis Argument rozpovídal mimo jiné o probíhající volební kampani. Kandidaturu za socialisty prý dlouze zvažoval, a to údajně i kvůli problematické minulosti strany. „Na druhou stranu si myslím, že ve Sněmovně by měla být levicová strana,“ řekl mladý politik.

To, že je ČSSD ve špatné situaci a průzkumy veřejného mínění jí dávají malé šance na překročení pětiprocentní hranice a s tím spojený vstup do Sněmovny, Stropnický uznává. „Aspoň mě nemůže nikdo podezírat z toho, že mi jde o funkce nebo trafiky.“

Na otázku, zda jsou vůbec v Praze, kde kandiduje, levicoví voliči, Stropnický odpověděl, že určitě ano. „Ani Praha není homogenní celek. To není jenom náplavka, farmářský trhy a lidi, co seděj s kafíčkem a choděj si kupovat čerstvou zeleninku. To jsou také lidi na sídlištích, plus jsou v Praze logistický centra a jejich zaměstnanci, jsou tu taky desítky tisíc lidí, který seděj za kasou,“ vyjmenovával politik své potenciální voličstvo. „Takže myslím, že tu ti voliči jsou. Koneckonců, v Praze volí dvacet procent lidí Babiše,“ dodal.

Padl také dotaz na státní rozpočet, který je v současnosti pod tlakem v důsledku již téměř dva roky trvající covidové hysterie. Kde by Stropnický chtěl vzít peníze na naplnění rozpočtu? „Daňová reforma tuto zemi určitě čeká a mám trochu hrůzu z toho, že ji bude provádět vláda vzešlá z následujících voleb,“ prohlásil Stropnický s tím, že současnou inflaci podle něj zapříčinilo hlavně hnutí ANO a ODS, když prosadili snižování daní.

Stropnický by dále spolu s ČSSD prosazoval progresivní zdanění nebo daň z převodu nemovitostí. Peníze by také neváhal vzít technologickým firmám skrze digitální daň a speciální korporátní daně. Důležitý je podle mladého politika také tlak na zvyšování mezd. „Zahraniční společnosti jsou tak tlačené k tomu, aby nechávaly více peněz těm lidem v těch továrnách,“ myslí si Stropnický.

Všeobecná kritika, která se na něj snesla po kontroverzní inspekci v jedné ze soukromých společností, již provedl spolu s ministryní Janou Maláčovou v rámci volební kampaně, Stropnickému zase prý ukazuje, že se vydal správnou cestou v boji za zaměstnance.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

20:21 Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

Konflikt na Ukrajině bude dlouhodobý a Putin už z něj nemůže vyjít vítězně. Může pouze vycouvat dipl…