Praha začala v terénu očkovat bezdomovce, očkuje se i pod Libeňským mostem

13.07.2021 18:38 | Zprávy
autor: čtk

Praha začala očkovat lidi bez domova proti covidu-19 přímo v místech, kde se tito lidé zdržují. Spolupracuje na tom s organizacemi Armáda spásy, Naděje a Drop In. Pilotní očkovací místo vzniklo i pod Libeňským mostem. Očkovaní dostanou vytištěný certifikát a elektronickou verzi si mohou nechat uložit u poskytovatelů sociálních služeb. Informovali o tom dnes zástupci hlavního města. K vakcinaci lidí na ulici město používá jednodávkovou vakcínu Janssen od firmy Johnson & Johnson. Lidé bez přístřeší se totiž nezdržují na jednom místě a hrozí, že by se zdravotníkům nepodařilo podat jim i druhou dávku.

Praha začala v terénu očkovat bezdomovce, očkuje se i pod Libeňským mostem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Očkování proti koronaviru, ilustrační foto

Záměrem Prahy je zvýšit proočkovanost všech zranitelných skupin obyvatel včetně cizinců bez pojištění a lidí bez přístřeší. V červnu začalo město očkovat lidi v azylových domech a noclehárnách, nyní se zaměřuje na lidi, kteří přespávají venku a jsou v kontaktu pouze s terénními pracovníky sociálních služeb. Pilotní očkování začalo dnes v improvizovaném místě pod Libeňským mostem. Dosud tam zdravotníci naočkovali 26 zájemců.

„Díky tomuto nízkoprahovému způsobu a použití jednodávkové vakcíny Janssen můžeme snadno a rychle očkovat ty nejohroženější lidi na ulici, tedy lidi bez přístřeší, kteří jsou často staří a nemocní a vakcína by se k nim jinak dostávala komplikovaně. Řada z nich například nemá telefon a k očkování se nemohou registrovat,“ řekl Jan Desenský, ředitel pražské pobočky Centrum sociálních služeb Karla Larssona Armády spásy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Adriana Chochelová byl položen dotaz

Důvod k hrdosti?

Paní Nerudová se chlubí, jak doběhla Okamuru, tím že jste vycestovala proti jeho vůli za státní peníze! Nepřipadá vám spíš, že jste doběhly českého občana a daňového poplatnika, který vás platí a kterým vy máte sloužit? Připadá vám to jako dostatečný důvod k hrdosti? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna vytáhl paragraf k vyhoštění velvyslance. 40 ukrajinských neziskovek povstalo

20:15 Foldyna vytáhl paragraf k vyhoštění velvyslance. 40 ukrajinských neziskovek povstalo

Debata o další pomoci Ukrajině v Česku se po volbách dál vyostřuje. Poté, co ukrajinský velvyslanec …