Praha zruší tři střední školy, o které nebyl mezi žáky zájem

18.10.2011 13:47 | Zprávy

Praha zruší od příštího školního roku tři střední školy, sloučí je s jinými. V úterý o tom rozhodli radní hlavního města, informovalo tiskové oddělení pražského magistrátu. Sloučení se dotkne například odborné školy logistických služeb v Praze 9 či potravinářského učiliště v Písnici. Praha doufá, že tím ušetří až devět milionů korun.

Praha zruší tři střední školy, o které nebyl mezi žáky zájem

Podle primátorova náměstka Antonína Weinerta (ČSSD) je důvodem rušení také demografický vývoj. "Je nutné přistoupit ke sloučení škol, o které je ze strany uchazečů dlouhodobý nezájem nebo jsou identické obory vzdělání nabízeny jinými ekonomicky silnějšími školami," uvedl Weinert.

Praha původně uvažovala o zrušení pěti škol, opatření se nakonec nedotkne odborné školy v Drtinově ulici v Praze 5 ani strojnické průmyslové školy v Betlémské v Praze 1.

Související:

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…