Praha zruší tři střední školy, o které nebyl mezi žáky zájem

18.10.2011 13:47 | Zprávy

Praha zruší od příštího školního roku tři střední školy, sloučí je s jinými. V úterý o tom rozhodli radní hlavního města, informovalo tiskové oddělení pražského magistrátu. Sloučení se dotkne například odborné školy logistických služeb v Praze 9 či potravinářského učiliště v Písnici. Praha doufá, že tím ušetří až devět milionů korun.

Praha zruší tři střední školy, o které nebyl mezi žáky zájem

Podle primátorova náměstka Antonína Weinerta (ČSSD) je důvodem rušení také demografický vývoj. "Je nutné přistoupit ke sloučení škol, o které je ze strany uchazečů dlouhodobý nezájem nebo jsou identické obory vzdělání nabízeny jinými ekonomicky silnějšími školami," uvedl Weinert.

Praha původně uvažovala o zrušení pěti škol, opatření se nakonec nedotkne odborné školy v Drtinově ulici v Praze 5 ani strojnické průmyslové školy v Betlémské v Praze 1.

Související:

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…