Přál si snad smrt Zemana? Šarapatka z Rady ČT má problém, poslankyně chce jeho hlavu

21.01.2020 19:23

Poslankyně Barbora Kořanová (za ANO) chce Poslanecké sněmovně navrhnout odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady České televize. Reaguje tak na Šarapatkovo provokativní vyjádření ke smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery, kdy Šarapatka na Twitter napsal, že smrt je popleta, a přidal fotografii Kubery s prezidentem Milošem Zemanem.

Přál si snad smrt Zemana? Šarapatka z Rady ČT má problém, poslankyně chce jeho hlavu
Foto: Facebook.com
Popisek: Zdeněk Šarapatka s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem
reklama

„Smrt je popleta: dobří odcházejí...,“ zněl stručný vzkaz na Twitteru Zdeňka Šarapatky. Pobouření u mnohých lidí ale vyvolala fotografie pod textem, která jasně naznačuje, že podle člena Rady České televize měl radši zemřít Miloš Zeman.

 

 

Upozornila na to poslankyně Barbora Kořanová, která navíc chce navrhnout Šarapatkovo odvolání. „Toto vyjádření je otřesné. To nemůže přicházet od lidí, kteří mají reprezentovat veřejnost v orgánech veřejnoprávních médií. Rozhodla jsem se, že navrhnu Poslanecké sněmovně odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady ČT,“ uvedla.

 

Smrt předsedy Senátu vyvolala vlnu reakcí po celé republice a ne všechny se nesly v pozitivním duchu.

Servítky si nebral například spisovatel Jan Žáček. „Upřímně řečeno, pan Kubera zemřel. No a co? Umírá strašně moc vzácných lidí. Pan Kubera býval členem KSČ. Tedy nebyl vzácný člověk. Propagoval kouření, tedy jed. Z Teplic udělal arabské město. Čím mi má být sympatický?“ napsal Žáček.

Není to poprvé, kdy Šarapatka dal prezidenta Zemana do spojitosti v případě úmrtí veřejně známé osoby.

„Táňa Fischerová mi kdysi říkala, že Zemana holt musíme nějak vydržet. Dneska umřela, nevydržela. Děkujeme, vrchnosti...,“ napsal jízlivý komentář v prosinci loňského roku.

Rada České televize má patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna na funkční období šesti let. Každé dva roky se rozhoduje o funkčním období pěti členů rady, přičemž mohou být buď odvoláni, nebo opět zvoleni do funkce na dalších šest let. Zdeněk Šarapatka se blíží konci svého mandátu a je otázkou, zda bude kvůli svým výrokům na adresu prezidenta ve funkci pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…