Právník Koudelka souhlasí s abolicí. Odmítl ale, že je autorem

06.05.2013 16:58

Právník Zdeněk Koudelka odmítl, že by byl autorem abolice v amnestii exprezidenta Václava Klause. Přesto s ní souhlasí. Koudelku jako autora označil právník Pavel Hasenkopf. Informuje server Lidovky.cz.

Právník Koudelka souhlasí s abolicí. Odmítl ale, že je autorem
Foto: hns
Popisek: Zdeněk Koudelka byl i kandidátem na ústavního soudce
reklama

Podle Koudelky je amnestie z 1. ledna 2013 po právní stránce velmi zajímavá. „Oceňuji prezidenta Václava Klause, že měl osobní i politickou statečnost učinit rozhodnutí, o kterém bylo možno předpokládat, že nebude populární," napsal Koudelka na úvod svého prohlášení.

Za kontroverzní abolici Koudelka Klause pochválil, vyloučil ale, že by byl jejím autorem. "Dívat se na obviněného jako na vinného a smířit se s tím, že trestní stíhání u nás trvá 8, 10 i 15 let, je nesprávné. I případ úspěšného předsedy JZD Slušovice Františka Čuby dokazuje, jak dlouhé trestní stíhání samo o sobě i bez konečného prokázání viny může vést k faktické likvidaci podnikatelské činnosti i velkého ztížení osobního života," uvedl právník.

V mém návrhu amnestie abolice nebyla

Vyloučil, že by v jeho návrhu amnestie, který v roce 2012 poslal na Pražský hrad, byl odstavec o abolici. "Podotýkám, že v návrhu amnestie tato věc nebyla a osobně mne nenapadla,“ prohlásil Koudelka.

Toho prý lituje a považuje za chybu, že on sám s nápadem abolice nepřišel. „Protože jsem nepřišel na nejdiskutovanější část amnestie, těžko se můžu hlásit jako její autor. Nicméně s amnestijním rozhodnutím v této části souhlasím," uzavřel Koudelka své prohlášení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

13:39 Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpal Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

„Politika v době šílené. Podle čeho se pozná, kdo je vlastně ve vládě a kdo v opozici?“ zahájil deba…