Pražský dopravník podnik si nakoupil pera Parker za 211.533 korun

29.01.2018 12:53

101.359 korun dal pražský dopravní podnik za hrnky a propisky, 431 250 korun bez DPH pak za všelijaké tašky. I na to přišly z oficiálních smluv ParlamentníListy.cz, aniž by to s kýmkoli ve vedení metropole hnulo. Radní pro dopravu, poslanec ČSSD Dolínek, podle našich informací tráví mnoho času se socialistou Pochem a nemá na téma DPP zřejmě čas. Obdobný postoj, tedy žádný, zaujal i dosazený ředitel podniku Gillar.

Pražský dopravník podnik si nakoupil pera Parker za 211.533 korun
Foto: DPP
Popisek: Dopravně bezpečnostní projekt „Není cesty zpět“

Naše redakce v uplynulém týdnu obdržela nejen řadu poznatků, které se týkají dvojice "Gillar a Hlína", tedy ředitel Dopravního podniku a jeho někdejší šéf, právník Květoslav Hlína, ale získali jsme i některé pozoruhodné smlouvy. Ty například ukazují, kolik stovek tisíc dával DPP do tisků svých zpráv, jiné pro změnu upozorňují na dary, za které doslova a do písmene lítají stovky tisíc.

Aktuálním příkladem bude Pero Parker Jotter, Parker sonner a také "pero kul.+roller Farraghini". Za tyto dary dal pražský dopravní podnik skoro čtvrt milionu korun. V evidenci smluv jsou v této souvislosti pouhá dvě slova: reklamní předměty.

Do vedení DPP byl 10. června 2016 dosazen Martin Gillar. Ten mimochodem v minulosti působil advokátní kanceláři JUDr. Hlíny jako koncipient. Květoslav Hlína (HSP & Partners) má pro změnu od DPP poradenství za miliony, jak ukazují smlouvy, které máme k dispozici

A tak můžeme shrnout dosavadní fakta a nechat promluvit náš zdroj. „Je to okrasné divadlo. Gillar chodí na některé schůzky, ze kterých odchází a nechává tam pana doktora Hlínu, pan Blecha (investiční ředitel, pozn. red.) pobíhá kvůli pozemkům a investicím, že se člověk nestačí divit, s kým vším se schází a proč, abych nakonec jako manažer viděl, že tady jdou pryč snad miliony za dary, které ani nikdo nevidí a skloňuje se tady ze všech dveří slovo PENTA a výstavba metra," uvedl náš zdroj přímo z prostředí DPP.

Jako v minulých případech, i zde má přípravu a prodej darů do DPP na starost firma Mont group z Kostice. Ta na několik našich dotazů nebyla schopna během tří týdnů reagovat. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ava

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…