Pražský magistrát znovu na paškálu: Proč jde těch sto milionů do jedné firmy, ptá se opozice

25.03.2015 18:25

Jak se ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit, nejbližší zastupitelstvo hlavního města Prahy bude podrobeno tvrdé kritice opozice. Ta se bude týkat především IT zakázek, do nichž tečou desítky, ne-li stovky milionů korun.

Pražský magistrát znovu na paškálu: Proč jde těch sto milionů do jedné firmy, ptá se opozice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Pirátů v Praze Jakub Michálek ukazuje potvrzení z podatelny
reklama

Z informací, které ParlamentníListy.cz získaly od opozice, budou spolu s IT na paškálu také Piráti. "Piráti, placeni primátorkou Krnáčovou z veřejných peněz jako opozice, jezdí na služební cesty, například v lednu 2015 do Londýna a neexistuje jeden jediný oficiální výsledek jejich práce. Například zastupitelé Pirátů Michálek a Profant si každý účtují kolem 18 tis. Kč měsíčně z peněz Magistrátu a nikdo neví za co,” tvrdí opoziční zastupitel, který si nepřál být v této souvislosti jmenován. Stejně negativně budou zřejmě Piráti zmiňováni v dalších oblastech.

Například společnost Gordic měla získat téměř 130 milionů na dva roky. Za co? V zásadě by mělo jít jen o “podporu a aktualizace” systému, tj. základní upgrade, hotline, asistence konzultantů, export/import dat apod.," tvrdí také náš zdroj. Ten se zároveň táže, kde "je pirátský program využívání open source programů, tlak na zefektivnění řízení IT, transparentnost?

Obdobně podivuhodná je zakázka na správu webového portálu Praha.eu, která by v plánech měla stát 600 tisíc měsíčně. "Od října 2014 není smluvně zajištěná podpora provozu hlavního webového portálu Prahy www.praha.eu. Koncem roku zakázka ve výši 1,9 mil. Kč na “základní” úpravy (redakční systém atd.)."

Problémů, které jsou spojeny s IT a velkými miliony, je evidentně mnohem více. Princip fungování má být přitom celkem jednoduchý, v předchozích koalicích tuto agendu měl na starosti radní pro IT, nyní by vše mělo být předkládáno speciální komisi pro ICT. Jak naše redakce zjistila, ta je víceméně paralyzována. "Komise ICT se od ustanovení v prosinci 2014 sešla dvakrát, a to na ustavujícím zasedání a nyní na druhém jednání 24. března, dva dny před konáním zastupitelstva.“

“A kdo vlastně řeší Opencard? Dva mladí zastupitelé Pirátů? Proč to tedy vůbec mají Piráti tzv. na starosti a mají pověření jednat v zastoupení primátorky? Nebo kdo to tedy má na starosti?" ptá se nakonec zastupitel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bude v álejích... ? Ostrava leje od 6. Kalousek zahájil provoz. Hospoda zaskočila klienty

12:30 Bude v álejích... ? Ostrava leje od 6. Kalousek zahájil provoz. Hospoda zaskočila klienty

Starý anglický zvyk praví, že gentleman nepije před polednem. V Ostravě však věci fungují jinak. Dne…