Pražští zastupitelé projednají návrh rozpočtu na rok 2017

24. 11. 2016 6:24

Pražští zastupitele na dnešním zasedání projednají rozpočet Prahy na rok 2017. V návrhu se počítá s výdaji 62,2 miliardy a příjmy 47,2 miliardy korun. Rozdíl město dorovná ze státních příspěvků. Na programu je rovněž jednorázové splacení dluhu 8,5 miliardy Kč. Zastupitelé by měli projednat i problém prodeje bytů v Písnici firmou ČEZ a aktualizaci strategického plánu.

Pražští zastupitelé projednají návrh rozpočtu na rok 2017
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na mimořádné schůzi zastupitelstva svolané opoziční ODS a TOP 09 se nepodařilo primátorku Adrianu Krnáčovou odvolat. Nebyl schválen ani program schůze, takže se nekonala

Na investice by mělo podle návrhu rozpočtu mít město v příštím roce téměř 14 miliard korun, což je o něco více než loni. Část z navrhované částky ale tvoří peníze, které město nestihlo letos utratit. Nejvíce peněz, 2,9 miliardy korun, půjde na stavbu nové části ústřední čistírny odpadních vod.

Zastupitelé by měli schválit rovněž splátku části dluhu. Praha s předstihem zaplatí 8,5 miliardy z celkového dluhu 31,74 miliardy. Z celkové částky činí nejvíce, 21,33 miliardy korun, dlouhodobé úvěry od Evropské investiční banky.

Na program jednání by měl být zařazen prodej bytů v Písnici, které nyní vlastní ČEZ. Radní v úterý vyzvali Libuš, pod kterou Písnice spadá, aby se přihlásila do dražby o byty. Odhadovaná cena je 1,2 miliardy, Libuš má ale roční rozpočet 40 milionů, Praha by jí proto peníze půjčila.

Schváleno by dnes mělo být rovněž znění nového strategického plánu, který určuje, jak se bude hlavní město rozvíjet do roku 2030.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsem stará, invalidní, bojím se msty, ale i tak to řeknu. Po třiceti letech práce v ČSSD se rozhodla promluvit. O podrazákovi Hamáčkovi, nechutném Pochem a dalších...

9:34 Jsem stará, invalidní, bojím se msty, ale i tak to řeknu. Po třiceti letech práce v ČSSD se rozhodla promluvit. O podrazákovi Hamáčkovi, nechutném Pochem a dalších...

Velmi silné reakce vyvolal rozhovor ParlamentníchListů.cz s předsedkyní socdem na Praze 9 Marcelou D…