Před Big Benem v Londýně se promenádoval muž zahalený do vlajky Islámského státu a policisté....

06.07.2015 14:00

Britský deník Daily Mail přináší šokující informace o incidentu, který se odehrál o tomto víkendu přímo před britským parlamentem. Podle publikované fotografie se zde za bílého dne procházel muž zahalený do vlajky Islámského státu.

Před Big Benem v Londýně se promenádoval muž zahalený do vlajky Islámského státu a policisté....
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Policie podle britského deníku potvrdila, že v sobotu zastavila na rušné turistické třídě muže, který byl zahalen do symbolů Islámského státu. Na krku mu seděla malá holčička, jež mávala menší vlajkou ISIL. Jak ovšem londýnská policie uvedla, muže nezatkla, protože prý jeho jednání bylo v mezích zákona. „Tato neuvěřitelná událost se stala jen několik dní před desátým výročím teroristických útoků v londýnském metru, při kterém zemřelo více než pět desítek Britů a další stovky obyvatel Londýna byly zraněny,“ píše britský deník.

Vyjádření politice vzbudilo vlnu nevole na sociálních sítích. Obyvatelé Londýna dávají na Facebooku i Twitteru najevo, že se necítí v ulicích hlavního města bezpečně. Jiní jsou rozčílení a obviňují policii z liknavosti. „Jak můžeme dovolit někomu, aby se procházel kolem budovy parlamentu a slavného Big Benu? Proč se nejednalo s člověkem mávajícím vlajkou ISIS stejně, jako kdyby v ruce držel vlajku s hákovým křížem?“ cituje britský deník Tweet jistého Gavina .

celý text v angličtině je ZDE

„Nějaký člověk se prochází v centru Londýna s vlajkou ISIS a není zatčen, protože prý neporušil žádný zákon. To se může stát skutečně jen u nás,“ podivuje se na sociálních sítích Tony Lancaster. Henry Lawson zase na Twitteru napsal, že doufá, že zpráva o muži procházejícím se centrem hlavního města Velké Británie s vlajkou ISIL je jen hoax. Šokující snímky byly zveřejněny na jednom korejském internetovém diskuzním fóru a brzy se rozšířily po celém internetu. Celá událost přichází jen týden poté, co zemřelo třicet Britů po teroristickém činu bojovníka ISIS v Tunisu.

Scotland Yard později vysvětloval, že policejní důstojník při jednání s dotyčným mužem jednal podle zákona o veřejném pořádku z roku 1986. „Nošení či zobrazování znaků a vlajek není samo o sobě trestným činem. A to ani v případě, že daný symbol vzbuzuje podezření, že je daná osoba příznivcem či členem zakázané organizace. Zatímco podpora a členství v ISIS je protiprávní, obhajovat vytvoření samostatného státu trestným činem není.“ Ministerstvo vnitra v reakci na nečinnost policie uvedlo, že symboly Islámského státu splňují skutkovou podstatu trestného činu. Na druhou stranu mluvčí ministerstva uvedlo, že šlo o konkrétní rozhodnutí konkrétního policisty, které nehodlá nijak komentovat. 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

7:15 Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

Zmatený důchodce, který uvěřil fake news o atomové válce a chodí po městě v atombordelu. To je hlavn…