Před brněnskou mešitou někdo nechal prasečí hlavu. Šéf českých muslimů se prý může zbláznit

28.11.2016 20:56 | Zprávy
autor: vam, čtk

Před mešitou v Brně byla taška s prasečí hlavou. Muslimové považují vepřové za nečisté maso. Policie považuje věc za přestupek, hledá pachatele. Na případ upozornil server Lidovky.cz. Brněnský mluvčí Pavel Šváb řekl, že policie pátrá po člověku, který tašku se zvířecí částí na místo dal.

Před brněnskou mešitou někdo nechal prasečí hlavu. Šéf českých muslimů se prý může zbláznit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mešita byla postavena v letech 1975 až 1979 architektem Richardem Lugnerem na zakázku saúdskoarabského krále Fajsala bin Abd al-Azíz.

Brněnská mešita už v minulosti čelila několika útokům, například loni v srpnu v ní neznámí útočníci rozbili dvě okna. Použili k tomu železné tyče. Neznámí pachatelé také už dříve rozbili dveře objektu a postříkali fasádu sprejem. Muslimové kvůli obavám z dalších incidentů na objekt nainstalovali bezpečnostní kameru.

Oznámení o nejnovějším případu policie přijala v neděli. „Ohledali jsme místo činu i samotnou věc. Zabýváme se tím,“ uvedl Šváb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozumkův scénář: Až padne Putin, Česko může být cílová země migrantů

18:16 Rozumkův scénář: Až padne Putin, Česko může být cílová země migrantů

Migrační pakt začal platit a Evropa řeší, zda jí přinese větší kontrolu, nebo další spory. V pořadu …