Předseda Zavadil má na čele napsáno Miloš Zeman, řekl Kalousek

22.08.2013 22:37

V pořadu Události, komentáře se setkali odborový předák Jaroslav Zavadil a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Tématem diskuse byla kandidatura Zavadila za ČSSD v Praze v předčasných volbách.

Předseda Zavadil má na čele napsáno Miloš Zeman, řekl Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek s Jaroslavem Zavadilem

Odborový předák Jaroslav Zavadil má vést sociální demokracii v Praze do předčasných voleb. Po Richardu Falbrovi a Milanu Štěchovi tak bude třetím šéfem ČMKOS, který vstoupil do politiky za stranu sociálních demokratů. Na začátku listopadu se proto vzdá funkce šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS).

Program ČMKOS a ČSSD je blízký. To není nic nenormálního

Zavadil si nemyslí, že by byla odborová centrála odrazovým můstkem pro kariéru v ČSSD.

„Já si to nemyslím, jsem v odborovém hnutí od roku `89. Zvažoval jsem, že bych skončil a znovu nekandidoval na post předsedy ČMKOS. V tom přišla nabídka kandidovat za ČSSD,“ popsal sled událostí. V politice by prý rád zúročil všechno to, co získal v odborech.

„To, že shodou okolností je program sociální demokracie blízký odborům, není nic nenormálního. Bylo tomu v minulosti a je tomu i teď,“ prohlásil Zavadil.

Jenom blbec nemění názory a já ho změnil

Moderátor Bohumil Klepetko pak Zavadila upozornil, že na jaře v pořadu ČT24 prohlašoval, že nikdy nevstoupí do politiky.

„Jenom blbec nemění své názory, jak říkal Winston Churchill, a já ho změnil,“ reagoval Zavadil.

Zavadil bude pro levý blok politiky velkou posilou

Bývalý ministr Kalousek Zavadila na úvod pochválil. „Pan předseda má obrovské mnohaleté zkušenosti z tripartity. Pro levý blok bude velkou posilou,“ míní místopředseda TOP 09.

Kalousek pak prohlásil, že není nic nového, když se z bývalých odborových předáků stávají sociálnědemokratičtí politici. Pak ale poukázal na skutečnost spojující sociální demokracii se současným přímo zvoleným prezidentem.

Pan předseda má na čele napsáno Miloš Zeman

„Tady proběhl zápas o to, kdo je skutečným předsedou sociální demokracie. Je jím Miloš Zeman. Pokračuje proces, kdy ČSSD nemá sloužit odborům, ale daleko víc zájmům prezidenta republiky. Pan Zavadil je poradcem prezidenta republiky,“ prohlásil Kalousek.

„Pro nás to bude jistá symbolika, protože není pochyb, že pan předseda má na čele napsáno Miloš Zeman,“ řekl za stranu TOP 09.

Zavadil se pokusil toto tvrzení vyvrátit. „Řekl jsem, že nejsem ani mužem Zemana, ani mužem Sobotky, ani mužem Haška,“ oponoval.

Exministr Kalousek mu ovšem nevěřil: „Říkat to můžete.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…