Představa hejtmana Čunka o nové nemocnici je krásnou pohádkou, říká opoziční zastupitel Zlínského kraje Michal Dvouletý

27.03.2019 16:41

Pozvání do dalšího dílu pořadu Rozhovor s…, který vysílá Regionalnitelevize.cz, přijal opoziční zastupitel Zlínského kraje a krajský předseda strany Soukromníků Michal Dvouletý. Proč kritizuje záměr nové zlínské nemocnice? Co mu na projektu vadí a co považuje za nedořešené?

Představa hejtmana Čunka o nové nemocnici je krásnou pohádkou, říká opoziční zastupitel Zlínského kraje Michal Dvouletý
Foto: repro Youtube
Popisek: Michal Dvouletý v pořadu Rozhovor s..., který vysílá Regionalnitelevize.cz
reklama
Michal Dvouletý se netají tím, že mu vadí příliš rychle připravovaný projekt nové zlínské nemocnice za osm miliard korun. „Představa pana hejtmana Jiřího Čunka o nové nemocnici je takovou krásnou pohádkou. Kdo by z nás nechtěl, abychom měli ve Zlínském kraji zbrusu novou nemocnici, ale na druhou stranu, my v tuto chvíli na ni prostě nemáme peníze. Kdybychom je měli, tak bychom ji určitě mohli postavit. Je velká škoda, že se ve Zlíně, narozdíl třeba od Uherského Hradiště, zaspalo. Obě dvě nemocnice měly ve stejné době, zhruba před deseti lety, zpracován moderní generel obnovy. V Uherském Hradišti se rekonstrukce podařila realizovat, kdežto ve Zlíně se celou dobu na něco čekalo a dostali jsme se do stavu, kdy je technický stav nemocnice ve Zlíně velmi špatný,“ řekl Michal Dvouletý.
 

Ing. Michal Dvouletý, MBA

  • Soukromníci
  • zastupitel Zlínského kraje a města Uherské Hradiště
  • krajský zastupitel
 
Dvouletý v rozhovoru také uvedl, že postavit novou nemocnice za osm miliard je velký hazard a velká nezodpovědnost, vzhledem k tomu, že si to kraj nemůže dovolit, ten ovšem argumentuje tím, že rekonstrukce by si vyžádala mnohem víc peněz a trvalo by to mnohem déle.
 
Investiční záměr na novou nemocnici je podle kraje aktuálně hotov. „Hejtmanství nám zastupitelům ani občanům Zlínského kraje ale nepředložilo, co by to ale udělalo s rozpočtem kraje jako celkem,“ upřesňuje Dvouletý a dodává: „kdyby bylo rozumné a zodpovědné, tak by udělalo dlouhodobou predikci dopadu těchto svých záměrů na krajský rozpočet a z toho by bylo naprosto patrné, že v takovém rozsahu krajský rozpočet bude nesestavitelný.“
 

Anketa

Zeman by nejraději zrušil Senát Parlamentu ČR. Má v tom pravdu?

95%
5%
hlasovalo: 16424 lidí
 
Zmíněný investiční záměr by měl být probírán 8.dubna na zastupitelstvu. „Detailně jsem si ho prostudoval a musím říct, že ten investiční záměr i studie proveditelnosti, kterou jsme si jako opozice zřejmě vynutili, protože doposud se o ni vůbec nemluvilo, je velmi povrchním materiálem. Měl jsem možnost nahlédnout do jiných studií proveditelnosti daleko méně ekonomicky náročnějších projektů a ty byly daleko lépe propracované,“ řekl Dvouletý.
 
Kraj také podle Michala Dvouletého nemá koncepci zdravotnictví ani dopad na fungování dalších nemocnic v kraji a obává se zhoršení kvality péče v okresních nemocnicích. „Tím jsme celou debatu před dvěmi nebo třemi lety s panem senátorem Valentou v zastupitelstvu začínali. Viděli jsme, že se hejtmanství pouští do nějakých změn v oblasti řízení krajských nemocnic, ale my jsme vůbec nevěděli a do dneška vlastně nevíme, kudy se tyto změny ubírají a k jakému cíli směřují. To mi vadí především,“ uzavřel Dvouletý.  
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …