Premiér Babiš věří, že britské hlasování o brexitové dohodě bude úspěšné

19. 10. 2019 16:40

Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že dnešní jednání dolní komory britského parlamentu o upravené brexitové dohodě dopadne dobře a že bude schválena. Bude držet palce, aby britský premiér Boris Johnson situaci zvládl. Mírným optimistou je i vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Babiš s Havlíčkem to řekli novinářům po slavnostním ocenění nejlepších absolventů středních odborných škol v Lichtenštejnském paláci na pražské Kampě.

Premiér Babiš věří, že britské hlasování o brexitové dohodě bude úspěšné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž
reklama

Vláda premiéra Johnsona předložila dolní komoře britského parlamentu ke schválení upravený návrh dohody o podmínkách brexitu. Sám Johnson doufá, že dnešek přinese rozuzlení vleklé snahy Británie opustit Evropskou unii. Situaci mu ale kromě parlamentní aritmetiky komplikuje pozměňovací návrh, který by schválení dohody mohl pozdržet.

Babiš řekl, že dění bude sledovat. „Takže určitě budeme držet palce, aby to premiér Boris Johnson zvládl. I když samozřejmě je mi to velice líto, že odchází, ale snad už to dopadne,“ dodal. „A myslím si, že všichni rozumní lidé už budou chtít, abychom tu dohodu měli a aby se nic i pro naše lidi i pro naše firmy ve Velké Británii nezměnilo,“ poznamenal.

„Já jsem mírným optimistou, i když samozřejmě nemůžeme vědět, jak to dopadne. Chci věřit tomu, že se dnes schválí, pokud by se neschválilo, stále si myslím, že je byť ne velký, ale alespoň minimální prostor ještě pro další vyjednávání,“ řekl Havlíček. Brexit se podle něj dotkne české ekonomiky spíše sekundárně prostřednictvím provázanosti s Německem v automobilovém průmyslu i v celém strojírenství. „A jestli se někde očekává, kdyby nastal tvrdý brexit, že by mohlo dojít k určitému poklesu a redukci, tak je to právě v automobilovém průmyslu,“ poznamenal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…