Premiér Nečas by měl dát svou funkci k dispozici, volá modrý rebel Fuksa

15.10.2012 9:53

Někdejší ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS) je hluboce zklamán výsledkem ODS v krajských volbách. V některých regionech ODS skončila dokonce až na čtvrtém místě, za sociálními demokraty, komunisty a za regionálními hnutími. Fuksa, který patří k rebelům v ODS, proto v pondělním Právu vzpomíná, jak na podobný debakl reagovali předchozí premiéři.

Premiér Nečas by měl dát svou funkci k dispozici, volá modrý rebel Fuksa
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ivan Fuksa
reklama

„Je to těžká prohra! Je to důsledek nedodržování programu ODS. Vzpomínám, jak na prohrané volby reagovali předešlí premiéři. Premiér Topolánek v roce 2008, kdy ODS prohrála krajské volby, ale měla výsledek mezi 16 a 33 procenty, dal svou funkci dispozici," vzpomíná Fuksa.

Najde se v ODS politik, který dovede stranu do opozice?

Nespokojené politiky ODS nepřímo podpořil i prezident republiky Václav Klaus, který krátce po oznámení výsledků voleb uvedl, že jde o jasný vzkaz od voličů politikům a záleží na nich, jak s tímto vzkazem naloží.

Nabízí se však také úvaha, co by následovalo po případném odchodu Petra Nečase z čela ODS. Existuje mezi občanskými demokraty politik, který bude ochoten ho nahradit a případně vést ODS několik dalších let v opozičních lavicích? S pádem Nečase by totiž zřejmě přišel i pád vlády, protože TOP 09 je ochotna spolupracovat pouze s ním v roli premiéra. A případné předčasné volby by zřejmě vyhrála levice, jak ukázaly už volby krajské.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…