Premiér se sejde s vedením Svazu obcí kvůli Šluknovsku

09.09.2011 6:31 | Zprávy

Premiér Petr Nečas se v pátek sejde s vedením Svazu měst a obcí, aby s jeho členy projednal situaci na Šluknovsku a financování obcí. Jednání se zúčastní i ministři práce Jaromír Drábek, životního prostředí Tomáš Chalupa a kultury Jiří Besser.

Premiér se sejde s vedením Svazu obcí kvůli Šluknovsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

Nečas nedávno rozhodl o vyslání policejních posil do měst v severních Čechách, kde se množí konflikty mezi částí místních Romů a ostatními obyvateli. Policisty chce na místě nechat, dokud to bude nutné k zajištění bezpečnosti a pořádku.

Proti rostoucí kriminalitě, z níž starousedlíci viní nově příchozí Romy, v oblasti Šluknovska opakovaně protestovali tamní obyvatelé. Jejich nespokojenosti podle policie ke svému zviditelnění využívají i extrémistická hnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poteče krev? Známe slovo, které vyžene „od koryt“ Fialovy pohrobky

8:47 Poteče krev? Známe slovo, které vyžene „od koryt“ Fialovy pohrobky

Noví ministři se v pondělí ujali svých úřadů a pustili se do práce. A mají plány, jak rychle změnit …