Premiéři V4 budou ve Varšavě jednat o inovacích a digitalizaci

28.03.2017 6:26 | Zprávy
autor: mp

Spolupráci v inovacích a digitalizaci má být věnováno dnešní varšavské jednání předsedů vlád visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Bohuslav Sobotka, Robert Fico, Viktor Orbán a Beata Szydlová mají také hovořit o výsledcích římského summitu Evropské unie z minulé soboty, mezi dalšími tématy bude odchod Británie z Evropské unie a unijní bezpečnost.

Premiéři V4 budou ve Varšavě jednat o inovacích a digitalizaci
Foto: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky a EU

Před novináře mají premiéři a premiérka předstoupit ve 13:15 SELČ.

Předsedové vlád odpoledne také vystoupí na setkání inovátorů ze střední a východní Evropy, CEE Innovators Summit, na kterém má být také generální ředitelka YouTube Susan Wojcickiová, považovaná za jednu z nejvlivnějších žen světa. Sobotka zde spolu s dalšími předsedy vlád zemí V4 podepíše tzv. varšavskou deklaraci o vzájemné spolupráci při výzkumu, vývoji a zavádění inovací a nových digitálních technologií, včetně společné podpory inovačních podnikatelů (start-upů) a dalšího rozvoje jednotného digitálního trhu EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

15:53 Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek 25. června vystoupil na konferenci o obnově Ukrajiny (Ukraine …