Sněmovna schválila například zákon, který zvyšuje výkupní cenu za pozemky pod dopravními stavbami, schválila zrušení třicetikorunového poplatku u lékaře a také vyšší tempo růstu důchodů. Poslanci odhlasovali i vyšší daňovou slevu na druhé a další dítě a zachovali zemědělcům vratku části spotřební daně z nafty.
Poslanci se nakonec shodli i na růstu platů ústavních činitelů
Sněmovna dokázala najít shodu na růstu platů ústavních činitelů o tři procenta, zatímco vláda původně navrhovala jedno procento. Pokud by Parlament žádnou změnu neschválil, zvýšily by se platy od příštího roku o víc než čtvrtinu.
Poslanecké kluby se však nejprve shodly na růstu o 14 procent, s tím nesouhlasil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Argumentoval mimo jiné tím, že by bylo nespravedlivé, aby platy politiků rostly výrazně více než mzdy ve veřejné sféře nebo důchody. Přesto si vysloužil kritiku například místopředsedkyně sněmovny Jaroslavy Jermanové z vládního hnutí ANO. „Zničil jste to, na čem jsme tady celou dobu pracovali, a to je nějaká konsenzuální dohoda napříč politickými stranami," vzkázala mu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk