Přestřelka senátorek na Praze 10, u níž si fanoušci ťukají na čelo

16.10.2016 17:02

Renata Chmelová (VLASTA) získala mandát senátorky na Praze 10 poté, co porazila Jiřího Holubáře z TOP 09. Ještě před druhým kolem ovšem čelila ostřejší kritice své předchůdkyně Ivany Cabrnochové, kterou pro změnu podporovala ČSSD.

Přestřelka senátorek na Praze 10, u níž si fanoušci ťukají na čelo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivana Cabrnochová
reklama

„V prvním kole senátních voleb v Praze 10 uspěla politika populistických lží, která je zabalená do neupřímných řečí o aktivním občanství. Paní Chmelová mou podporu nemá,“ sdělila krátce po výsledcích prvního kola voleb do senátu Cabrnochová. Ta skončila hluboko v poli poražených.

„Dost by mě zajímalo, kdo jí na kampaň přispěl, byla extrémně drahá,“ sdělil redakci čtenář Petr Charvát, který na uvedený komentář na Facebooku upozornil.

Poté, co Chmelová zvítězila ve druhém kole, ovšem Cabrnochová otočila. „Gratuluji své nástupkyni v senátu Renatě Chmelové k úspěchu ve volbách. Věřím, že ji tato práce pro občany bude naplňovat tak, jak těšila mne,“ napsala na svém profilu na sociální síti. „Gratulujete člověku, kterého považujete za prolhaného populistu a VĚŘÍTE, že ho práce pro lidi bude naplňovat jako vás?! Já vám fakt nerozumím…,“ zněl jeden z komentářů. „Vypadalo to taky zvláštně, když Strana zelených podpořila Renatu Chmelovou a vy s vysvětlením, že jde o populistu, naopak protivníka. Zkuste se nad ty emoce trochu povznést,“ doplnil druhý.

Podle dopisu čtenáře se Renata Chmelová v nejbližší době pustí do tématu Key Investments, který Prahu 10 stál údajně stovky milionů. „Jak vyplývá z našich zkoumání, kolem Key Investments začalo být opět rušno hlavně v létě 2010. Radní tehdy na samém sklonku svého vládnutí, ve dnech 29. 9. a 6. 10. 2010, odsouhlasili svěření dalších 300 milionů Kč společnosti Key Investments. Transferu peněz zabránil jenom nedostatek finančních prostředků na účtech městské části,“ řekl lidovecký zastupitel VLASTY Pavel Mareš. Ten o celé věci informoval zastupitele a vyzval současnou koalici TOP 09, ČSSD, ODS, SZ, NPP10-HLD, plně podporovanou KSČM, k neprodlenému zrušení příslušných usnesení.

Reakci této městské části zjišťujeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ava
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zhroucený kraj bez postelí: Hejtman udeřil do Prahy. To bude úpění

13:38 Zhroucený kraj bez postelí: Hejtman udeřil do Prahy. To bude úpění

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) varuje, že situace v kraji je těsně před kolapsem a všech…