Převrat u "sportovců": Exministr Josef Dobeš skončil jako předseda

03.09.2013 7:41

K neočekávanému zvratu došlo v hnutí Pro sport a zdraví. Jeho zakladatel a předseda Josef Dobeš odstoupil z funkce. Na pondělním jednání grémia strany jeho členové znovu usilovali o vytvoření společné kandidátky se zemanovci. Novinky.cz informují, že to bylo důvodem, proč Dobeš svou funkci k úterý složil.

Převrat u "sportovců": Exministr Josef Dobeš skončil jako předseda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr Josef Dobeš

„Se zemanovci jsme jednali, ale rozešli jsme se, což potvrdil i hradní kancléř Vratislav Mynář v neděli v televizi,“ říká Dobeš a dodává, že už v pondělí na jednání grémia přijeli lidé z Ústecka, Liberecka a z jižní Moravy s překvapivým návrhem obnovit jednání se SPOZ. „Proti tomu jsem vystoupil, protože mi přišlo absurdní chtít spolupracovat s partnerem, který vás kopne do rozkroku,“ řekl Právu Dobeš s tím, že v důsledku toho rezignoval na post předsedy.

„Vidina poslaneckých židliček po vyjednávání s naším bývalým partnerem působila na některé naše členy grémia příliš silně,“ myslí si Josef Dobeš a pro Novinky.cz tak objasňuje motivy stranických kolegů. Sám se prý nyní chce jako řadový člen PSZ věnovat komunální politice ve Středočeském kraji.

Zemanovci chtějí přetáhnout známá jména

Dobeš potvrdil Právu, že zemanovci lanaří některé jeho kandidáty. „Dostávám informace od našich členů z regionů, že předseda SPOZ Zdeněk Štengl oslovuje naše některé lidi a nabízí jim, aby jako nezávislí přešli k zemanovcům a kandidovali za ně,“ řekl.

„V kuloárech mi naši členové říkali, že lidé ze SPOZ jim říkají, že cílem zemanovců je nemít značku našeho hnutí, ale vyzobat si z naší kandidátky zajímavá jména jako třešničky z dortu do regionů, kde SPOZ má slabé kandidátky,“ doplnil bývalý ministr školství Dobeš.

Štengl v pondělí řekl Právu, že se nakonec širší vedení jeho strany dohodlo, že s Dobešem spolupracovat nebude. SPOZ ale podle něj má nadále zájem na volební kooperaci s jednotlivými zástupci sportu. Kancléř prezidenta a kandidát do voleb za SPOZ Vladimír Mynář v ČT potvrdil, že s Dobešovým hnutím jednali, ale vznik společných kandidátek téměř se stoprocentní jistotou vyloučil. Přiznal prý, že v rámci Dobešova hnutí se zemanovci poohlíželi po jménech, která by doplnila kandidátku v krajích. „Přiznám se, že jsem relativně zklamán nabídkou, která dneska leží na stole,“ doplnil Mynář s tím, že jistá přítěž je i politická minulost Dobeše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový odpad si lidé platí na ČT! Petr Žantovský nevěděl, jestli se smát, či plakat

9:01 Takový odpad si lidé platí na ČT! Petr Žantovský nevěděl, jestli se smát, či plakat

TÝDEN V MÉDIÍCH Poslanecká sněmovna by se měla zabývat tím, jak z České televize udělat efektivní ve…