Převzít kontrolu nad ČT? Migranti unesli loď, ČT24 to vidí jinak. Budete zírat

29.03.2019 15:42

Italská média v týdnu informovala veřejnost o únosu turecké nákladní lodi El Hiblu 1. Unesli ji migranti a uprchlíci, které námořníci vytáhli z vody. Se zachráněnými se totiž chtěli vrátit do Libye. Když to migranti zjistili, posádku napadli, převzali nad lodí kontrolu a zamířili s plavidlem ke břehům Malty. Zprávu o únosu lodi převzala i Česká televize a šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl se nestačí divit tomu, jak informaci uchopila. Podívejte se sami.

Převzít kontrolu nad ČT? Migranti unesli loď, ČT24 to vidí jinak. Budete zírat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rybářská loď, ilustrační foto

Italský list Corriere della Sera napsal, že turecká obchodní loď El Hiblu 1 zachránila z vody u libyjských břehů asi 120 migrantů. Převážně jde o muže, ale najdou se mezi nimi i ženy. Protože se loď v té době nalézala ještě nedaleko od afrických břehů, posádka chtěla zachráněné vrátit do Libye. Jenže když migranti zjistili, že by se měli vrátit do Afriky, vrhli se na posádku, dočasně převzali nad lodí kontrolu a zamířili s ní ke břehům Malty.

Anketa

Vítáte zvolení Ladislava Jakla do RRTV?

95%
5%
hlasovalo: 21486 lidí

Italský ministr vnitra Matteo Salvini již také oznámil, že těmto migrantům v žádném případě neotevře italské přístavy, protože 120 zachráněných osob nepovažuje za lidi v nouzi nýbrž za piráty. „Zapomeňte na Itálii. Toto je nejzřetelnější ukázka toho, že nepomáháme lidem v nouzi, ale čelíme obchodu s lidmi. Tito lidé si dokonce dovolili unést soukromou loď. To je jasný zločin a italské lodě jsou pro zločince uzavřeny,“ řekl Salvini.

Neziskové organizace oponovaly, že uprchlíci a migranti z Afriky žili v Libyi ve strašlivých podmínkách a k únosu turecké lodi se odhodlali ze zoufalství.

Ve stejném duchu informovala o únosu lodi také Česká televize. Veřejnoprávní televize uvedla, že uprchlíci raději převzali nad lodí kontrolu, než aby se museli vrátit k africkému břehu. Tohoto vyjádření si všiml šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.

Loď nakonec doplula k Maltě, ale tam plavidlo obsadila armáda. Migranti byli předáni policii a rozběhne se vyšetřování. Plesl si však dál dobíral Českou televizi. „No a teď už jen zbývá, aby někdo ‚raději převzal kontrolu‘ nad Českou televizí,“ doplnil.

K tomu, jak ČT informovala o protiprávně unesené lodi, se vyjádřili i další diskutující, včetně komentátora Jana Paličky. "Asi svěřili správu Twitteru kolegům z ČRo Wave," přisadil si Palička na adresu veřejnoprávního rozhlasu pro mladé.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…