Prezident Pavel navštívil speciální školu pro děti s hancapem

25.05.2023 12:08

V pelhřimovské základní škole, která vyučuje děti s mentálními handicapy, dnes prezident Petr Pavel zahájil dvoudenní návštěvu Vysočiny.

Prezident Pavel navštívil speciální školu pro děti s hancapem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Petr Pavel

Návštěvu školy, která se stará o výuku pěti desítek dětí, prezidentovi nabídlo vedení kraje. Pavel na twitteru uvedl, že se chce v kraji zaměřit na zemědělství a odolnost společnosti a chce se seznámit s příklady dobré praxe i návrhy řešení. Oficiální návštěvu prezidenta zažil Kraj Vysočina naposledy před čtyřmi lety, když ho v červnu 2019 navštívil Pavlův předchůdce Miloš Zeman.

„Jde o kraj s velkým potenciálem, ale i zde trápí obyvatele řada problémů. Odliv mladých, nedostatek lékařů, sucho či kůrovec. Chci se seznámit s příklady dobré praxe i návrhy řešení, zaměřím se hlavně na zemědělství a odolnost společnosti,“ uvedl Petr Pavel dopoledne na twitteru.

„Myslíme, že při cestách po regionech budou panu prezidentovi nabízet především prestižní gymnázia, která samozřejmě máme taky. Ale mně přišlo důležité panu prezidentovi a jeho paní ukázat i školu, kterou navštěvují žáci se speciálními potřebami,“ řekl ČTK k výběru školy v Komenského ulici hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO). Před polednem se prezidentský pár přesune do Jihlavy, kde je připravené setkání s dalšími představiteli kraje a města.

Příjezd hlavy státu s manželkou Evou dopoledne v Pelhřimově sledovaly desítky místních. „Pana prezidenta obdivuju, mám ho moc ráda,“ řekla ČTK Marta, která si kvůli prezidentské návštěvě vzala volno z práce. Tři deváťáci z městské základní školy řekli, že je přivedla učitelka. „Jsme rádi, že jsme to mohli vidět,“ řekli. Volbu prezidenta sledovali a kdyby mohli, rádi by prý i volili.

V Jihlavě prezident navštíví také outdoorové sportoviště Český mlýn, kde ho čeká běh a střelba na elektronické biatlonové střelnici. Bude přítomen i slavnostnímu večeru v Horáckém divadle, kde se budou udělovat medaile složkám integrovaného záchranného systému a dalším oceněným za záchranu lidských životů. Druhý den návštěvy pak stráví hlava státu na Třebíčsku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Konečně mezi svými -tam se cítil nejlépe..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseF.L.Hek , 25.05.2023 12:36:35

| 10 | 0

Další články z rubriky

Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

22:40 Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka poslance upozornil na nebezpečí konfliktu Ruska se …