Prezident Zeman dnes zahájí státní návštěvu Srbska

10.09.2019 6:13

Miloš Zeman dnes zahájí státní návštěvu Srbska. Do Bělehradu ho doprovodí čtyři čeští ministři, zároveň na Balkán míří asi padesátičlenná podnikatelská delegace. Český prezident v Bělehradě zůstane do čtvrtka.

Prezident Zeman dnes zahájí státní návštěvu Srbska
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem se Zeman setká hned po příletu, kdy spolu položí věnce u památníku věnovanému obráncům Bělehradu z první světové války. Večer se pak setká s českými krajany, kteří v Srbsku žijí především v Bělehradě a na území srbské části Banátu.

Ve středu Vučić přivítá Zemana oficiálně v Srbském paláci. Po asi půlhodinovém soukromém rozhovoru se k prezidentům přidají národní delegace. V české budou mimo jiné ministři vnitra Jan Hamáček, obrany Lubomír Metnar, průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dopravy Vladimír Kremlík.

Jedním z hlavních témat společných jednání by měla být ekonomika. O ekonomické spolupráci budou Zeman s Vučićem mluvit i na česko-srbském hospodářském fóru, které se bude konat ve středu odpoledne.

Ve funkci prezidenta navštíví Zeman srbskou metropoli podruhé, poprvé to bylo v roce 2014. V příštích týdnech budou se srbskými politiky jednat i další představitelé České republiky. Srbská premiérka Ana Brnabičová se ve čtvrtek v Praze zúčastní zasedání zemí visegrádské čtyřky, kam kromě členských zemí (Česka, Slovenska, Polska a Maďarska) byly pozvány i západobalkánské státy. Vučić se pak začátkem října zúčastní podobného setkání prezidentů v Lánech. Do Srbska také v říjnu zamíří předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…