Prezident Zeman promluvil ke generálům. Babiš už reaguje: Tam možno, nevím...

08.05.2018 16:50 | Zprávy

Jména generálů, které prezidentovi Miloši Zemanovi vláda navrhla ke jmenování, nebyla předem konzultována, naznačil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Po dnešní schůzce s prezidentem na Pražském hradě nevyloučil, že vláda povýšení ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky a zástupce velitele pozemních sil Petra Procházky znovu navrhne. Koudelku a Procházku dnes Zeman navzdory návrhu vlády do generálských hodností nejmenoval, připomíná ČTK.

Prezident Zeman promluvil ke generálům. Babiš už reaguje: Tam možno, nevím...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

„Tam možno, nevím, asi nebyly dodrženy ty zvyklosti, to nebylo dopředu konzultováno,“ řekl Babiš na otázku, co mohlo prezidenta vést k tomu, že dva z navržených generály nejmenoval. „Další termín bude v říjnu, takže si myslím, že se k tomu vrátíme,“ dodal. Jestli vláda Koudelku nebo Procházku v říjnu znovu prezidentovi ke jmenování navrhne, ale nechtěl předjímat. Zeman jmenuje generály obvykle 8. května v Den vítězství a na státní svátek 28. října připomínající vznik československé samostatné státnosti.

Dnes Zeman jmenoval šest generálů. Generálské hodnosti získali ředitelé protidrogové centrály Jakub Frydrych a pardubických krajských hasičů Miroslav Kvasnička. Do hodností generálmajora Zeman jmenoval ředitele sekce plánování schopností Ministerstva obrany Jaromíra Alana a ředitele sekce rozvoje sil Ministerstva obrany Iva Střechu. Hodnost brigádního generála získali zástupce ředitele sekce rozvoje sil Ministerstva obrany Miroslav Hlaváč a zástupce náčelníka Vojenské policie Pavel Chovančík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Preferenční hlasy

Dobrý den, jak si vysvětlujete, že víc hlasů dostal třeba pan Rajchl nebo i váš bratr? A vůbec, že jste ve volbách celkově jako strana oslabili? Kde je podle vás chyba? Uvažujete třeba o tom, že byste skončil jako předseda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cosi jí podstrčili, rychle to šlo ven.“ Nová vlna kolem Turka i redaktorky

20:30 „Cosi jí podstrčili, rychle to šlo ven.“ Nová vlna kolem Turka i redaktorky

Kauza kolem Filipa Turka dál sílí. Po článcích Deníku N zveřejnila iniciativa Štít demokracie vlastn…