Prezident Zeman se v Polsku setká s polskými představiteli

10. 5. 2018 6:03

Prezident Miloš Zeman se dnes ve Varšavě sejde s hlavními politickými představiteli Polska. Jednat bude v prezidentském paláci se svým polským protějškem Andrzejem Dudou, navštíví také úřad vlády nebo Senát. V programu druhého dne návštěvy Polska má také pietní akty u památníků obětí druhé světové války a letecké tragédie u Smolenska, píše ČTK.

Prezident Zeman se v Polsku setká s polskými představiteli
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Zeman do Polska přiletěl ve středu odpoledne, s Dudou a jeho manželkou Agatou se poté potkali na večeři v paláci Belweder. Další setkání je na programu dnes dopoledne. V prezidentském paláci se nejprve sejdou prezidentské páry, následovat bude jednání prezidentů a jejich kancléřů. Před polednem se pak setkají za doprovodu prezidentů i členové národních delegací.

Jednat by se mělo zejména o oboustranných vztazích a bilaterální spolupráci nebo záležitosti menšin. Tématem se mohou stát i otázky financování Evropské unie a rozdělování peněz z fondů EU.

Odpoledne položí Zeman věnec u hrobu neznámého vojína a květinu u pomníku leteckého neštěstí, při kterém před osmi lety u ruského Smolenska havaroval polský vládní letoun. O život tehdy přišel mimo jiné prezident Lech Kaczyński. Po pietních aktech Zeman zamíří na úřad polské vlády, kde se sejde s premiérem Mateuszem Morawieckým. Posledním bodem čtvrtečního programu bude pro Zemana jednání s maršálkem polského Senátu Stanislawem Karczewským.

Zpět do Prahy Zeman přiletí v pátek po návštěvě chráněného Bělověžského pralesa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

17:52 VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“

Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od…