Prezident Zeman se v nemocnici zdrží. Jeho ošetřující lékař doporučil nepřetržitou péči

14.09.2021 17:07 | Zprávy
autor: vef

Prezident Miloš Zeman byl dnes hospitalizován, řekla ČTK mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke. Bližší informace s odkazem na zákon nekomentovala. Pražský hrad převoz prezidenta do ÚVN nezdůvodnil. Na Zemanův pobyt v nemocnici upozornil server Novinky.cz, který zveřejnil video příjezdu prezidentské kolony do ÚVN a prezidenta, jenž z vozíku novinářům zamával. Podle serveru iDNES.cz se Zeman v nemocnici zdrží. Byla mu doporučena nepřetržitá lékařská péče.

Prezident Zeman se v nemocnici zdrží. Jeho ošetřující lékař doporučil nepřetržitou péči
Foto: Reprofoto: Blesk.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman.

Důvod, proč Zeman do střešovické nemocnice přijel, jeho mluvčí Jiří Ovčáček nekomentoval. Na zaslanou SMS zprávu neodpověděl, stejně jako kancléř Vratislav Mynář telefonické hovory nepřijímá. Podle serveru Novinky.cz prezident do nemocnice dorazil nedlouho po 11.00. Před prezidentskou kolonou přijela i jeho manželka Ivana.

Ve vojenské nemocnici byl Zeman v posledních letech několikrát. Loni mu v ní operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve v ÚVN zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu. Vojenští lékaři mu také například vyšetřili sluch. Letos byl v ÚVN očkován proti koronaviru, očkování spojil s preventivní prohlídkou. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás lidi volili?

Sám tvrdíte, že proto, že chtěli změnu. Ale myslíte, že chtěli sledovat, jak hlavní, co se řeší je Turek a jeho nominace na ministra? Proč proboha místo něj nenavrhnete někoho jiného? Kandidoval do sněmovny, chtěl být tedy poslanec, což je, tak o co tu běží? O blaho lidí určitě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelenského hra? Vyslal zprávu Trumpovi i Macronovi

20:18 Zelenského hra? Vyslal zprávu Trumpovi i Macronovi

Volodymyr Zelenskyj hodnotil schůzku s Donaldem Trumpem v Davosu jako „produktivní a věcnou“. Záhy n…