Prezident Zeman zahájí návštěvu Izraele, pokloní se Herzlovi

25. 11. 2018 6:41

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí státní návštěvu Izraele. Během čtyřdenního pobytu se setká s vedoucími politickými představiteli země a jako první český státník promluví na schůzi izraelského parlamentu (Knesetu). Důležitým bodem programu bude otevření Českého domu v Jeruzalémě. Sídlit v něm bude České centrum, CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism.

Prezident Zeman zahájí návštěvu Izraele, pokloní se Herzlovi
Foto: screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Do Izraele Zeman s manželkou Ivanou odletí dnes dopoledne. Po příletu český prezident položí v Jeruzalémě věnec u hrobu Theodora Herzla, významného představitele sionismu, který je považován za zakladatele Izraele. Večer se pak setká s podnikateli a zúčastní podpisu několika memorand mezi českými a izraelskými zástupci.

V pondělí se Zeman setká s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem a jako první český státník promluví na schůzi izraelského parlamentu. V úterý poobědvá s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a otevře Český dům. I když tato instituce nebude mít diplomatický status, Zeman její vznik vnímá jako předstupeň přesunu českého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzalému. Český prezident je silný zastánce přestěhování ambasády, souhlas české vlády ale zatím nezískal.

Zemana doprovázejí předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), několik ministrů a desítky zástupců českých firem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…