Prezident dnes jmenuje novou vládu ČSSD, ANO a KDU-ČSL

29.01.2014 6:10 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje novou trojkoaliční vládu. Česká republika tak bude mít po více než půlročním působení úřednického kabinetu Jiřího Rusnoka vládu s politickým mandátem. Ministři ještě dnes zasednou k prvnímu jednání.

Prezident dnes jmenuje novou vládu ČSSD, ANO a KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Členové vlády se hodinu před jmenováním sejdou v Hrzánském paláci, aby si spolu vypili číši vína. Ve 14:00 pak složí do rukou prezidenta Zemana slib.

Po zhruba půlhodinovém jmenovacím aktu se členové kabinetu přemístí do Strakovy akademie. Na prvním jednání by se vláda měla zabývat mimo jiné přípravou legislativního plánu a programového prohlášení. Ministři by se mohli dohodnout také na tom, kdy požádají sněmovnu o důvěru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Emisní povolenky

Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Manévry v europarlamentu kvůli Merkelové. Na prázdná místa nahnali úředníky

21:16 Manévry v europarlamentu kvůli Merkelové. Na prázdná místa nahnali úředníky

Ve Štrasburku se poprvé předával Evropský řád za zásluhy, nové ocenění určené osobnostem, které podl…