Prezident si neuvědomuje, jak je nevhodné komentovat živé kauzy, vzkazuje Pavel Rychetský. Co se odehrálo kolem Baxy jej vůbec nepřekvapuje

01.02.2019 10:39

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský není překvapen tím, že se prezident Miloš Zeman měl zajímat o živé kauzy. Uvedl to pro server denikn.cz.

Prezident si neuvědomuje, jak  je nevhodné komentovat živé kauzy, vzkazuje Pavel Rychetský. Co se odehrálo kolem Baxy jej vůbec nepřekvapuje
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Soudce zpravodaj Pavel Rychetský
reklama

Rychetský tak reagoval na slova expředsedy Nejvyššího správního soudu Josefa Baxy, jenž uvedl, že prezident Zeman i jeho kancléř Vratislav Mynář chtěli ovlivňovat rozhodování soudů. „U pana prezidenta mě nepřekvapuje jeho zájem o ‚živé kauzy‘ v justici ani skutečnost, že si zcela neuvědomuje nevhodnost vyjadřovat se k nim osobně nebo prostřednictvím svých úředníků meritorní stanoviska,“ poznamenal Rychetský.

Podle svých slov nemá nejmenší důvod pochybovat o věrohodnosti jeho pocitů či dojmů z uvedené schůzky. Jeho samotného se však za 15 let předsednictví Ústavního soudu ovlivnit nepokusil. Zároveň dodal, že je také scestná představa o tom, že předseda kteréhokoli soudu na jakémkoli stupni soudní soustavy může ovlivnit nebo dokonce zařídit výsledek soudního sporu. 

Na Ústavním soudě se měl kancléř Mynář sejít s ústavním soudcem Janem Filipem. Oba muži spolu měli řešit stížnost prezidenta Miloše Zemana k zákonu o střetu zájmů. O této schůzce Rychetský dle svých slov nevěděl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

21:21 K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

Vláda od pondělí 23. listopadu umožnila divadlům nebo kinům opět pořádat představení, háček je však …