Prezidentský pár uspořádal první reprezentační ples. Podívejte se, jak to tam vypadalo

21.03.2015 7:03

Na Pražském hradě včera prezidentský pár Ivana a Miloš Zemanovi uspořádal svůj první reprezentační ples. Sešla se na něm řada hostů včetně několika současných či minulých ministrů a představitelů kultury i byznysu. Výtěžek z plesu půjde na charitu a na splácení státního dluhu.

Prezidentský pár uspořádal první reprezentační ples. Podívejte se, jak to tam vypadalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman s obrázkem od ukrajinských dětí

Fotogalerie: - Plesání na Hradě

Na Pražském hradě dnes Miloš Zeman uspořádal svůj ...
Marcel Chládek a Petr Hulinský
Marcel Chládek, Martin Stropnický a Veronika Žilko...
Jaroslava Jermanová
Vlastimil Picek
Na Pražském hradě dnes Miloš Zeman uspořádal svůj ...

Do Španělského sálu a do Rudolfovy galerie prezidentský pár pozval asi 700 lidí, o účast projevilo zájem asi 450 hostů. Někteří z nich prý o lístky, z nichž nejdražší do Španělského sálu stál 8000 korun, projevili zájem až na poslední chvíli. Organizátoři tak do sálu museli přidat několik stolů. Mezi účastníky večera byli třeba ministři Martin Stropnický a Marcel Chládek, bývalý ministr Martin Pecina nebo policejní ředitel Tomáš Tuhý.

Prezident: Kdo nebude mít dost, může se dojíst zabijačkovým gulášem s chlebem

Ples zahájil proslovem Zeman. Účastníky varoval, že v tombole je jako první cena pětichodová večeře s ním a jeho ženou. Zatímco druhá cena, roční pronájem Škody Fabia, má podle něj určitě hodnotu, večeře ceny auta nedosahuje. Výherci proto slíbil, že se pokusí přesvědčit hradního kuchaře, aby připravil šestichodové pohoštění.

"První chod, studený předkrm - sulc. Druhý chod, teplý předkrm - ovar. Třetí chod, polévka - černá, zabijačková. První hlavní chod - pečená jitrnice se šťouchanými brambory. Druhý hlavní chod - pečené jelítko s bramborovou kaší. Desert - tlačenka. Kdo nebude mít dost, může se dojíst zabijačkovým gulášem s chlebem," poznamenal prezident a rozesmál hosty. V tombole byly dále třeba lístky na finále hokejového mistrovství světa, finále fotbalové Ligy mistrů nebo kanec z lánské obory.

Na plese vystoupili Gott, Janů a Neckář

Na programu reprezentativního plesu bylo kromě předtančení Divadla Broadway a prvního tance první dámy také vystoupení Karla Gotta, Petry Janů nebo Václava Neckáře. Kdokoli z hostů si mohl během večera přisednout na volnou židli a pohovořit s prezidentem.

Kolik akce vynese, bude podle mluvčího Jiřího Ovčáčka jasné až asi za dva týdny. Veškerý zisk bude rozdělen stejným dílem mezi Zemanův fond na splácení státního dluhu a charitativní fond jeho manželky. Ta podporuje především ohrožené děti, seniory a lidi bez domova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…