Přežraný. A hůř. Umělci? Ivan Mládek je pomstil před Zemanem

06.12.2020 21:52

„Každý máme svůj názor a myslím si, že každý máme i svou pravdu, zvláště ve věcech, kterým vůbec nerozumíme. A mám obavu, že ani epidemiologové. Jedna kapacita tvrdí, že virus do Vánoc chcípne, druhá kapacita, že ho zničí až vakcína, třetí, že nás postupně všechny vyhubí,“ hodnotí v rozhovoru pro CNN Prima News hudebník, textař a malíř Ivan Mládek názory bývalého prezidenta Václava Klause k aktuální situaci. Rozhovořil se i na téma „čipování“ či o výroku aktuální hlavy státu Miloše Zemana týkajícího se hladovějících umělců. „Od srdce jsem se zasmál,“ nastínil a uveřejnil, co tehdy Zemanovi vzkázal.

Přežraný. A hůř. Umělci? Ivan Mládek je pomstil před Zemanem
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Anketa

Má BIS vydat Zemanovi jména ruských agentů v ČR, pakliže je prezident chce znát?

84%
16%
hlasovalo: 23591 lidí
Aktuálně se Mládek věnuje hraní, že by však skládal nějakou písničku, odmítá. Zvláště pak jej neláká žádná o současné situaci. „Napsat píseň na aktuální dění mě ani ve snu nenapadlo. Aktuálním tématům jsem se vždycky vyhýbal,“ vysvětlil.

Dotaz, zda bere covid-19 jakožto hrozbu, „zbytečného strašáka“ či „jde jen o to, lidstvo takzvaně očipovat“, glosoval slovy: „Také si myslím, že jen očipováním veškerého lidstva se podaří nad koronavirem zvítězit. Ale mě očipují, jen když si mě najdou a chytí.“

Vládní opatření považuje za správná. „Když se jakžtakž zvládla první vlna, neměli jsme asi tak brzo rozvolňovat. Ale opozice a chroničtí ‚protestanti‘ se o to dost zasadili. Otázka je, jestli by si virus i přes trvající otravování stejně nešel svou cestou. Myslím, že všichni naši politici, ať už vládní nebo opoziční, mají možnost za něco bojovat, zviditelňovat se a získávat body pro budoucí volby,“ hodnotí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Vzpomenul i na své studium na Vysoké škole ekonomické (VŠE) a na svého známého spolužáka, kterým je prezident Václav Klaus. „Tenkrát jsme se znali jen matně, naše tehdejší přítelkyně byly ale nejlepší kamarádky. Sblížili jsme se a spřátelili až po sametovém předání moci dogmatických komunistů těm hodnějším komunistům,“ přemítá.

Klausův současný názor na řešení pandemie u nás Mládek uznává: „Každý máme svůj názor a myslím si, že každý máme i svou pravdu, zvláště ve věcech, kterým vůbec nerozumíme. A mám obavu, že ani epidemiologové. Jedna kapacita tvrdí, že virus do Vánoc chcípne, druhá kapacita, že ho zničí až vakcína, třetí, že nás postupně všechny vyhubí. Václava Klause – ať s rouškou, nebo bez roušky – budu mít vždycky rád už proto, že i díky němu jsme nezůstali jen u perestrojky.“

Pobavil ho i Klausův nástupce v roli hlavy státu, a to, když z úst Miloše Zemana vyplul výrok o hladových umělcích. „Od srdce jsem se zasmál a vzpomněl si na obrázek, na kterém snídají na zámecké zahradě pan prezident se svým poradcem Ovčáčkem. A ten se protahuje a táže se: ‚Pane prezidente, tak koho dneska nase...?‘“ reaguje na tuto prezidentovu tezi.

Zemanova slova však úplně bez reakce nepřešel. Vzkázal mu, že on „svá nejkrásnější dílka vytvořil, když byl přežraný“.

O českou kulturu se hudebník příliš nebojí; jmenuje, že spisovatelé mohou i nyní psát a umělci malovat. Ne však všichni mají takové štěstí. „Blbé to mají ti umělci, kteří musí být vidět. Herci, tanečníci, baleťáci a ti zpěváci, u kterých hraje důležitou roli oblečení, účes, vrtění, pohledy na dívky v první řadě,“ podotýká Ivan Mládek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

4:36 Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

ROZHOVOR Je na místě motivovat lidi přes strach? „Úplné uklidnění bych vlastně nedoporučovala,“ říká…