Příběh Savčenkové. Kalousek a česká média o ní raději mlčí, tak ho přiblížil bývalý velvyslanec Bašta

25.03.2018 6:38 | Zprávy

Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček sdělil, že někdejší ukrajinská pilotka Nadija Savčenko, která byla na návštěvě v České republice, je podezřelá z přípravy pokusu o státní převrat. Ovčáček v této souvislosti zdůrazňuje, že Savčenko v Česku vítali Miroslav Kalousek a další politici TOP 09. Podle Ovčáčka má teď TOP 09 kvůli Savčenko problém. Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině předložil v komentáři pro První zprávy.cz svůj vlastní pohled na příběh pilotky a poslankyně Savčenko.

Příběh Savčenkové. Kalousek a česká média o ní raději mlčí, tak ho přiblížil bývalý velvyslanec Bašta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Nadija Savčenko před čtyřmi lety poutala pozornost celého světa. V roce 2014 v bojích na východě Ukrajiny proti separatistům padla do rukou Rusů. Dlouho se  snažila dostat na svobodu nebo odejít z ruského vězení i jinou cestou. Dlouhou dobu dokonce držela hladovku a byla odhodlána raději zemřít, než aby Rusům sloužila jako exemplární příklad potrestané ukrajinské příslušnice armády. Tehdy stálo světové veřejné mínění na její straně a mnozí lidé apelovali na ruský soud a prezidenta Vladimira Putina, aby Savčenko nechal jít.

Po pár měsících byla skutečně propuštěna a jako hrdinka navštívila řadu zemí. Ve shodě s Jiřím Ovčáčkem Bašta připomněl, že v České republice ji vítali poslanci TOP 09.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Marek Výborný byl položen dotaz

Vedení výboru

V čem je rozdíl, jestli někdo prosazuje své názory jako poslanec nebo člen nějakého výboru nebo z pozice místopředsedy nebo předsedy výboru? Mají snad ti, co jsou ve vedení výborů nějakou větší moc? Má jejich rozhodnutí nějakou větší váhu? Nebo proč to tak řešíte a nejen vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč najednou Američané chtějí mír. Třaskavá česká akce o Ukrajině

11:37 Proč najednou Američané chtějí mír. Třaskavá česká akce o Ukrajině

Osmadvacetibodový mírový plán Donalda Trumpa prakticky doslova potvrzuje to, co tvrdí slovenský prem…