Přijdou neplatiči výživného o řidičák? Lidé jsou pro, ukázal průzkum

26.05.2012 7:11

V Polsku a na Slovensku užívá stát proti neplatičům výživného zvláštní prostředek. Sebere jim řidičský průkaz. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil má za to, že by se tato metoda dala úspěšně použít i u nás a občané s ním souhlasí. Průzkum společnosti SANEP dokládá, že 51 procent občanů věří v účinnost tohoto nástroje.

Přijdou neplatiči výživného o řidičák? Lidé jsou pro, ukázal průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisícovka

Rozvedených rodičů, kteří svému bývalému partnerovi či partnerce odmítají přispívat na dítě, je v republice řada. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) představil před časem návrh, podle něhož by chroničtí neplatiči mohli přijít o řidičský průkaz. S přihlédnutím k tomu, že těmito neplatiči jsou většinou muži, dá se předpokládat, že je ztráta oprávnění k řízení automobilu zabolí. Průzkum společnosti SANEP ukázal, že lidé s navrhovaným opatřením souhlasí.

Napraví se i dlouhodobí neplatiči?

„Stávající právní úprava týkající se vymáhání dlužného výživného není podle názoru více jak dvou třetin dotázaných (66,6%) dostatečným a efektivním prostředkem, jimiž se můžou daní rodiče domoci dlužných alimentů,“ informuje agentura. Přímou či zprostředkovanou zkušenost s vymáháním alimentů přiznala téměř čtvrtina dotázaných.

Lidé podle informací plynoucích z průzkumu věří, že opatření pomůže v nápravě krátkodobých dlužníků a někteří občané věří i v nápravu dlouhodobých dlužníků, v takovou nápravu chronických neplatičů věří 45 procent dotázaných, devětatřicet procent se však domnívá, že to s chronickými neplatiči nepohne.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Názory

Souhlasíte se mnou, že jsou dnes lidé z jiným názorem než má tato vláda označováni za troly, dezinformátory či nějakou pátou kolonu? A tito lidé zase opačný tábor nazývají pražskou kavárnou apod. Jak přesně byste chtěla tyto lidi stmelit? Jde to vůbec? Slibovali to už mnozí a zatím přilili spíš olej...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

12:07 „Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

Všechno nasvědčuje tomu, že většina domácností se bude muset letos alespoň z části o Vánocích uskrom…