Přijdou neplatiči výživného o řidičák? Lidé jsou pro, ukázal průzkum

26.05.2012 7:11

V Polsku a na Slovensku užívá stát proti neplatičům výživného zvláštní prostředek. Sebere jim řidičský průkaz. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil má za to, že by se tato metoda dala úspěšně použít i u nás a občané s ním souhlasí. Průzkum společnosti SANEP dokládá, že 51 procent občanů věří v účinnost tohoto nástroje.

Přijdou neplatiči výživného o řidičák? Lidé jsou pro, ukázal průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisícovka

Rozvedených rodičů, kteří svému bývalému partnerovi či partnerce odmítají přispívat na dítě, je v republice řada. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) představil před časem návrh, podle něhož by chroničtí neplatiči mohli přijít o řidičský průkaz. S přihlédnutím k tomu, že těmito neplatiči jsou většinou muži, dá se předpokládat, že je ztráta oprávnění k řízení automobilu zabolí. Průzkum společnosti SANEP ukázal, že lidé s navrhovaným opatřením souhlasí.

Napraví se i dlouhodobí neplatiči?

„Stávající právní úprava týkající se vymáhání dlužného výživného není podle názoru více jak dvou třetin dotázaných (66,6%) dostatečným a efektivním prostředkem, jimiž se můžou daní rodiče domoci dlužných alimentů,“ informuje agentura. Přímou či zprostředkovanou zkušenost s vymáháním alimentů přiznala téměř čtvrtina dotázaných.

Lidé podle informací plynoucích z průzkumu věří, že opatření pomůže v nápravě krátkodobých dlužníků a někteří občané věří i v nápravu dlouhodobých dlužníků, v takovou nápravu chronických neplatičů věří 45 procent dotázaných, devětatřicet procent se však domnívá, že to s chronickými neplatiči nepohne.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…